UFC 269 Dustin Poirier Charles Oliviera statymai
Kovos menai

Kova be skrupulų! UFC 269: Charles Oliveira prieš Dustin Poirier

Dabartinis UFC lengvasvorio kategorijos čempionas Charles Oliveira sieks apginti titulą UFC 269 kovoje prieš amerikietį Dustin Poirier gruodžio 12 dieną. Tai ilgai laukta kova tarp gerai žinomų sportininkų, kurie per savo karjerą UFC pasiekė įsimintinų pergalių. D. Poirier 2019 metais balandžio 13 dieną tapo laikinu čempionu, tačiau rugsėjo 7 dieną pralaimėjo prieš Khabib Nurmagomedov. Abu kovotojai UFC kaunasi jau 10 metų, todėl jaunatviškos energijos neišvysime, tačiau patirties tikrai netrūks.

O mes kviečiame skaityti toliau ir su kiekvienu kovotoju susipažinti iš arčiau.

Charles Oliveira – 31 pergalė ir 8 pralaimėjimai

Brazilas per savo karjerą yra iškovojęs 31 pergalę ir patyręs 8 pralaimėjimus. Šiuo metu C. Oliveira yra puikios formos, laimėjo net 9 paskutines kovas. Penkias iš jų laimėjo savo pagrindiniu ginklu – laužimu/smaugimu. Septyniose iš paskutinių devynių kovų brazilas buvo laikomas favoritu, tačiau įdomu tai, kad net dvejose iš paskutinių trijų didesni šansai laimėti buvo suteikiami jo priešininkams. Kadangi amerikiečiui D. Poirier suteikiami didesni šansai laimėti, brazilas, galima sakyti, kad jau yra praradęs favorito etiketę ilgą laiką.

Charles Oliveira prie UFC kovų prisijungė 2010 metais ir savo debiutinę kovą laimėjo vos per 41 sekundes savo firminiu veiksmu – rankos užlaužimu. Per 31 iškovotas pergales, jis net 19 jų laimėjo būtent laužimo/smaugimo veiksmu. Be to, kad jis yra puikiai įvaldęs šį veiksmą, paskutinėje kovoje prieš Michael Chandler brazilas tapo UFC rekordininku atlikusiu daugiausiai baigiamųjų smūgių – 31. Šioje kovoje jis laimėjo čempiono diržą, kurį pirmą kartą sieks apginti prieš amerikietį D. Poirier.

Jeigu pažvelgtume į brazilo karjerą, ji atrodo tikrai puikiai. Ne kartą kovojo skirtingose svorio kategorijose, yra laimėjęs daugiausiai kovų smaugimu/užlaužimu, šiuo metu yra lengvasvorio kategorijos čempionas ir laimėjęs 9 kovas iš eilės. Nesvarbu, kaip pasibaigs artėjanti kova, jis jau dabar yra gerai žinomas ir gerbiamas kovotojas. Nors UFC kaunasi jau daugiau nei 10 metų, jis tikrai suteiks dar ne vieną progą savo fanams pamatyti jį kovojantį aukščiausiame lygyje.

Dustin Poirier – 26 pergalės ir 6 pralaimėjimai

Amerikietis kaip ir jo būsimas varžovas prie UFC prisijungė 2010 metais, todėl sukaupta didžiule patirtimi gali pasigirti abu kovotojai. 2011 – 2014 metais jis kovojo puslengvio svorio kategorijoje, o nuo 2015 iki dabar lengvasvorio kategorijoje, kurioje ir pasiekė įspūdingiausių pergalių savo karjeroje. Paskutinėje puslengvio svorio kategorijos kovoje D. Poirier pralaimėjo Conorui McGregorui, kuriam po 7 metų pertraukos atsirevanšavo du kartus iš eilės. Būtent dvi kovos prieš C. McGregorą šių metų sausio ir liepos mėnesiais buvo paskutinės amerikiečio kovos.

Nuo 2015 metų, kai perėjo į lengvasvorio kategoriją D. Poirier patyrė tik du pralaimėjimus ir iškovojo net 12 pergalių. Per paskutines 9 kovas pralaimėjo tik vieną kartą UFC čempionui K. Nurmagomedovui. Jeigu būsimas varžovas C. Oliveira daugumą kovų laimėjo smaugimu/laužimu, tai amerikietis net 14 iš 28 kovų laimėjo nokdaunu. Jis irgi turi puikius smaugimo/laužimo įgūdžius, kuriuos pademonstravo kovoje prieš K. Nurmagovedovą ir vos nepasiekė pergalės, tačiau pergalių šiuo veiksmu iškovojo tik 7. Iš paskutinių 7 laimėtų kovų, amerikietis net 5 laimėjo techniniu nokdaunu.

D. Poirier dažnai galima matyti vadinamą kaip nekarūnuotą čempioną. Per savo karjerą jis yra laimėjęs prieš Justin Gaethje, Dan Hooker, puikiai sukovojo prieš čempioną K. Nurmagomedov ir du kartus iš eilės laimėjo prieš C. McGregorą. Amerikietis turi puikius įgūdžius visose srityse, gali grumtis ant žemės, turi stiprius smūgius ir gerai atrodo stovėdamas ant kojų.

Kovos apžvalga ir prognozė

Nors šiuo metu D. Poirier yra laikomas kovos favoritu, C. Oliveira paskutinėse kovose įrodė, kad net ir nelaikomas favoritu gali laimėti. Brazilas šiuo metu yra aukščiausiame karjeros taške ir ką tik laimėjęs čempiono diržą, tikrai nenorės jau pirmoje kovoje jo prarasti. Visi gerai žino jo puikius įgūdžius laužiant bei smaugiant oponentus, todėl D. Poirier stengsis, kad kova kuo ilgiau vyktų atsistojus.

Tai kova, kurioje abu sportininkai turi galimybių laimėti, dėl to ir koeficientai už pergalę yra panašūs. Jeigu D. Poirier pavyktų laimėti, nemaža tikimybė, kad jis tai padarytu nokdaunu. Amerikiečio pliusai yra tai, kad jis kovos savo gimtoje šalyje, turės sirgalių palaikymą ir yra šiek tiek sunkesnis. C. Oliveira yra aukštesnis už savo varžovą ir turi ilgesnį smūgio pasiekiamumą. Brazilas gali iškovoti net dešimtą pergalę iš eilės, tačiau ilga pergalių serija gali sukelti ir per didelį pasitikėjimą savimi.

D. Poirier į kovą stos po dviejų puikių pergalių prieš C. McGregorą ir per ilgą UFC karjerą yra įrodęs, kad vertas būti čempionu. Amerikietis neturi savo vienos stiprios pusės, yra labai visapusiškas kovotojas, todėl sieks išnaudoti brazilo silpnąsias vietas. Jeigu D. Poirier sugebės kovą išlaikyti ant kojų, turės didesnius šansus laimėti. Šioje kovoje statymus galima atlikti ne tik už nugalėtoją, bet ir kiek bus raundų bei kokiu būdu baigsis kova.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *