Virtus – Žalgiris
Krepšinis

„Virtus“ – „Žalgiris“: rungtynių apžvalga ir prognozė

Kauno „Žalgiris“ 2023-24 m. Eurolygos sezonąpasitinka solidžios formos – draugiškose rungtynėse žaidė visi krepšininkai, geriau nei tikėtasi atrodo ir traumą išsigydęs Keenanas Evansas. Vienintelis netikėtas posūkis – Igno Brazdeikio išvykimas į Pirėjo „Olympiacos“. Vis tik, tai Kauno komandai turėtų būti malonus galvos skausmas, nes už lietuvį gauta išpirka bei sutaupytas atlyginimas leidžia įsigyti solidų pastiprinimą.

Jeigu „Žalgirį“ paskutinę minutę paliko I. Brazdeikis, tai „Virtus“ komandoje permainos dar didesnės – čia likus kiek daugiau nei porai savaičių iki Eurolygos pradžios pokyčiai įvyko vyriausio trenerio kėdėje. Atleistas buvo Sergio Scariolo, kurį pakeitė FIBA pasaulio krepšinio čempionate geriausiu treneriu išrinktas Luca Banchi. Italas su Latvijos rinktine užėmė penktą vietą.

Bolonijos „Virtus“ – paskutinę minutę įvykę pokyčiai vyr. trenerio pareigose

Bolonijos „Virtus“ komandai vasara buvo gana sudėtinga. Išvyko Milošas Teodosičius, Kyle Weemsas, Niccolo Mannionas, Mam Jaiteh, Ismaelis Bako bei Semi Ojeleye. Tuo tarpu pagrindiniai pastiprinimai – Bryantas Dunstonas, Devontae Cacokas, Achille Polonora, Ognjenas Dobričius, Jaleenas Smithas, Bruno Mascolo. Komandos sudėtis tikrai neatrodo labai grėsminga ir stipriai pagerinti praeitų metų rezultatus lengva nebus.

Įdomu tai, kad visai neseniai nuo komandos buvo nuimtas Iffe Lundberg, kuris netiko S. Scariolo žaidimui. Tačiau, prie komandos vairo stojus L. Banchi, danas liko komandoje. Vis tik, „Virtus“ panašu, kad labiausiai trūksta tikrojo įžaidėjo. J. Smithas ir I. Lundbergas labiau mėgsta rinkti taškus, o 35-erių metų Danielis Hackettas didelių krūvių Eurolygoje nebeatlaikys.

Talento komandoje yra, tačiau su naujais žaidėjais bei naujuoju treneriu sezono pradžia gali nebūti pati lengviausia. Turint omenyje, kad L. Banchi prisijungė visai neseniai, komandai prireiks laiko, kol visi vieni kitus supras. Nors „Virtus“ laimėjo Italijos „Super Cup“, kur pusfinalyje 78:73 įveikė Milano komandą, o finale net 97:60 sutriuškino „Brescia“, prireiks laiko, kol bus pasiekta optimali forma. „Žalgiriui“ šioje sezono stadijoje „Virtus“ turėtų būti palanki komanda.

Kauno „Žalgiris“ – išlaikytas visas komandos branduolys

Kauno „Žalgiris“ turėjo neeilinę vasarą, kurios metu įvyko labai nedaug permainų. Jeigu ne I. Brazdeikio išvykimas paskutinę minutę, „Žalgiris“ sezoną būtų pasitikęs vos su trimis naujokais – Nazu Mitrou-Longu, Brady Maneku ir Danieliumi Lavrinovičiumi. Dabar išvykusiu žaidėju yra mažiau ir klausimas ar iki rungtynių Bolonijoje sulauksime naujoko. Vis tik, draugiškos rungtynės parodė, kad „Žalgiris“ šiuo metu gali solidžiai atrodyti ir be I. Brazdeikio.

Kai atrodė, kad „Žalgiris“ sezono pradžioje turės labai didelį kozirį – išlaikytą branduolį ir gerą susižaidimą, I. Brazdeikio pardavimas kortas šiek tiek sumaišė, tačiau tikrai nereiškia, kad bus blogiau. Bus įdomu pamatyti, kaip Eurolygos rungtynėse atrodys K. Evansas, kai bus žaidžiama visai kitu intensyvumu. Kur kas daugiau tikimasi iš Luko Lekavičiaus – gynėjas neprisijungė prie Lietuvos rinktinės ir vasarą paskyrė poilsiui, o draugiškose rungtynėse jau buvo galima matyti Luko atsigavimo ženklus.

Praeitą sezoną „Žalgiris“ į Boloniją išvyko ką tik dėl traumos praradę K. Evansą, tačiau vis tiek sugebėjo švęsti pergalę 87:77. Šį sezoną atvyksta be I. Brazdeikio, tačiau laiko pasiruošti rungtynėms bus kur kas daugiau, o ir gynėjų linija ne tokia išretėjus kaip praeitą sezoną. Galima pažymėti, kad „Žalgirio“ tvarkaraštis Eurolygoje yra gana palankus solidžiam sezono startui – po išvykos į Boloniją lauks trejos iš penkių rungtynių namuose.

Rungtynių prognozė

Kazys Maksvytis vasarą daug galvos skausmo su „Žalgirio“ komplektacija neturėjo. Dar praeito sezono pabaigoje sutartys buvo pratęstos su visais pagrindiniais žaidėjais, o keli naujokai leis komandos treneriui dar labiau išpildyti matomą viziją. Kauno komanda šį sezoną ir toliau turėtų demonstruoti vieną geriausių gynybų, tačiau puolime tikėtina, kad matysime dar daugiau tritaškių. „Žalgiris“ kuomet centro pozicijoje žais Rolands Šmits gali turėti penketą, su visais iš toli solidžiai pataikančiais krepšininkais.

Pirmose LKL rungtynėse „Žalgiris“ Gargždų komandai per du kėlinius leido įmesti vos 23 taškus, o draugiškose rungtynėse „Olympiacos“ įmetė 75. Tuo tarpu kitą dieną vykusios rungtynės prieš „Crvena Zvezda“ buvo kur kas rezultatyvesnės – 85:84, bet ir Belgrado komandos žaidimas yra labiau bėk ir mesk. Didelis pokytis nuo praeito sezono yra tas, kad jeigu praeitais metais „Žalgiris“ turėdavo mažai galimybių rezultatyviose rungtynėse, tai šiais metais gali laimėti ir taškų lenktynes.

Bolonijos „Virtus“ praeitą sezoną buvo itin nerezultatyvi komanda, tačiau prie to prisidėjo ir S. Scariolo schemos, kurios keisis prie naujojo trenerio. „Žalgiris“ puolime dabar irgi atrodo kur kas solidesnis nei su visomis problemomis praeitais metais. Dėl to,„Virtus“ – „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse galima tikėtis gana rezultatyvios kovos. Žaidėjai pasiilgę aukščiausio lygio krepšinio, daug jėgų po vasaros, o ir pokyčiai abejose komandose labiau orientuoti į puolimą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *