Zalgiris - Crvena Zvezda krepsinis
Krepšinis

„Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“: rungtynių apžvalga ir prognozė

Kauno „Žalgiris“ 2023-24 m. Eurolygos sezoną pradėjo įspūdinga pergale – du kartus sugrįžo turėdami 15 taškų deficitą. Sėkmingai sezoną Europoje pradėjo ir būsimas Kauno komandos varžovas – Belgrado „Crvena Zvezda“, kuri namuose nesunkiai įveikė Vilerbano „Asvel“. Puikiai Belgrade debiutavo Rokas Giedraitis, kuris jau pirmoje rungtynių pusėje įmetė visus keturis tritaškius. Praeitą sezoną „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ žaidė žiemą, kur intrigos netrūko iki paskutinių minučių, o pergalę Kauno komandai užtvirtino Edgaro Ulanovo tritaškiai.

Šiais metais tai bus pirmosios „Žalgirio“ rungtynės namuose, kurias žiūrovai pasitinka išpirkę visus bilietus. Galima net neabejoti, kad atmosfera „Žalgirio“ arenoje bus tikrai puiki. Tiek „Žalgiris“, tiek „Crvena Zvezda“ šiais metais atrodo solidžiau, todėl penktadienį galima tikėtis aukščiausio lygio rungtynių.

Kauno „Žalgiris“ – pirmose Eurolygos rungtynėse atsidaryta pergale

Nors Kauno „Žalgiris“ pirmąsias Eurolygos rungtynes laimėjo, pats žaidimas nebuvo labai įtikinamas. Be jokių abejonių reikia išskirti Keenaną Evansą, kuris jau pirmose Eurolygos rungtynėse po traumos pelnė 25 taškus ir kertiniais rungtynių momentais buvo tas, kuris ant savęs ėmėsi iniciatyvos. Jeigu amerikietis ir toliau demonstruos tokią formą – „Žalgirio“ galimybės stipriai kyla į viršų.

Be K. Evanso „Žalgirio“ gretose dviženklį naudingumo balų skaičių surinko Tomas Dimša ir Edgaras Ulanovas. Taškus „Žalgirio“ komandoje surinko net dešimt žaidėjų ir nepasižymėjo tik Dovydas Giedraitis, kuris žaidė vos devynias sekundes. Vis tik, pažymėti galima Naz Mitrou-Long, iš kurio tikimasi kur kas geresnio žaidimo. Jeigu K. Evansas nustebino iš teigiamos pusės, tai iš N. Mitrou-Long buvo tikimasi daugiau. Žinoma, tai tik pirmosios rungtynės, tad tikėtina, jog legionierius ateityje turėtų pradėti demonstruoti gerėjantį žaidimą.

Didelė priežastis, kodėl „Žalgiris“ laikėsi rungtynėse buvo tritaškiai metimai. Iš 19 tritaškių komanda pataikė 11. Galima tikėtis, kad tritaškiai bus didelė dalis šio sezono „Žalgirio“, kadangi visi žaidėjai be Lauryno Biručio ir Kevarrius Hayes gali pataikyti. Pirmose rungtynėse pamatėme ir penketą, kai visi penki žaidėjai gali įmesti. Nors žaidimas pirmose rungtynėse ir nebuvo pats kokybiškiausias, pergalė yra labai naudinga psichologiškai – žaidėjams nebereikės galvoti apie atsidarymą Eurolygoje.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – pirmoji išvyka Eurolygos sezone

Apie „Crvena Zvezda“ galima pasakyti tai, kad komandos sudėtis atrodo tikrai įspūdingai. Vasarą buvo nuveikta nemažai darbų, tačiau tuo pačiu kyla klausimas – kur sutalpinti visus žaidėjus. Sudėtyje yra daugiau nei 15 krepšininkų ir didžioji dalis jų labai panašaus lygio. Tai bus didelis pliusas, jeigu bus traumų ar kitų negalavimų, kadangi tolygi sudėtis leis išlaikyti kokybišką žaidimą, tačiau esant visiems sveikiems, minučių aikštelėje tikrai neužteks.

Į „Crvena Zvezda“ prieš 2023-24 m. Eurolygos sezoną atvyko Miloš Teodosičius, Yago dos Santos, Shabazz Napieras, Adamas Hanga, Dejan Davidovacas, Rokas Giedraitis, Marko Simonovičius, Mike Tobey, Joelis Bolomboy. Komandoje iš praeito sezono likę Nemanja Nedovičius, Branko Lažičius, Stefanas Lazarevičius, Daliboras Iličius, Luka Mitrovičius, Ognjenas Kuzmičius. Duško Ivanočius kiekvienoms rungtynėms gali parinkti vis kitokius penketus.

Sezoną komanda pradėjo 21 taškų skirtumu įveikusi „Asvel“, o pagrindinė pergalės priežastis – 17/34 tritaškiai. Shabazzas Napieras įmetė 5 iš 8, R. Giedraitis pasižymėjo 4 iš 7, po du pridėjo B. Lažičius ir M. Simonovičius. Įdomu tai, kad rungtynėse pasirodė visi 12 žaidėjų, o mažiausiai žaidė S. Lazarevičius – 5 minutes. Visi kiti krepšininkai aikštėje praleido bent po 12 minučių, kas patvirtina itin plačią komandos rotaciją, o atsižvelgiant į gana intensyvų Eurolygos tvarkaraštį, tai bus didelis pliusas komandai.

Rungtynių prognozė

Ilgus metus buvome įpratę „Crvena Zvezda“ matyti sunkiai dirbančią, į klampų žaidimą bandančią įvelti komandą. Toks žaidimo stilius taikomas būdavo todėl, kad darbu gynyboje buvo siekiama pateisinti talento puolime trūkumą. Tuo tarpu šiais metais ko jau ko, bet talento puolime tikrai netrūksta. Jau pirmose rungtynėse galėjome išvysti, kaip „Crvena Zvezda“ greitajame puolime meta tritaškius, o kai turi tokius žaidėjus kaip Sh. Napieras, R. Giedraitis, N. Nedovičius, nieko kito ir nereikėtų tikėtis.

Pagirti „Crvena Zvezda“ komplektaciją galima už tai, kad komandoje yra solidus gynybos ir puolimo derinys. Be talento puolime, netrūksta ir gerai besiginančių žaidėjų – A. Hanga, B. Lažičius, D. Iličius, J. Bolomboy. Vienu metu penkete galima matyti kelis gynyboje dirbančius krepšininkus, kas kitiems žaidėjams leidžia labiau susikoncentruoti į puolimą.

Kur kas solidesnį žaidimą puolime demonstruoti turėtų ir Kauno „Žalgiris“. N. Mitrou-Long bei Brady Manekas kur kas daugiau prideda naudos puolime nei gynyboje. Nereikia pamiršti ir sveiko K. Evanso, kurio talentą prisiminti galėjome Bolonoje. Atsižvelgiant į tai, penktadienio rungtynėse Kaune galime tikėtis rezultatyvių rungtynių. Nors „Žalgiris“ turi potencialo būti viena geriausiai besiginančių komandų, šiais metais ir puolimo rungtynėse „Žalgiris“ gali pakovoti su Eurolygos komandomis.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.