Kauno „Žalgiris“ 2022-23 m. Eurolygos sezone ir toliau demonstruoja puikų žaidimą, o praeitą savaitę pamatėme, kad komanda gali laimėti ne tik namuose, bet ir išvykoje. Paskutinės dvi pergalės buvo iškovotos prieš „Virtus“ bei „Olimpia“, kas leido įsitvirtinti pirmame aštuntuke. Šiuo metu „Žalgiris“ kartu su „Baskonia“ turi po 11 pergalių ir 8 pralaimėjimus bei užima 6-7 vietas. Žalgiriečiai lenkia net ir Eurolygos čempionus „Anadolu Efes“ bei į Kauną šią savaitę atvykstančius „Crvena Zvezda“ krepšininkus. Turint omenyje, kad Keenanas Evansas patyrę traumą sužaidęs mažiau nei minutę, galima sakyti, kad be savo lyderio „Žalgiris“ iškovojo jau trejas pergales iš tiek pat galimų. Į komandą atvykę naujokai Isaiah Taylor ir Achille Polonara nedemonstruoja savo geriausio žaidimo, todėl rezervo dar tikrai yra.
Kauno „Žalgiris“ – 11 pergalių ir 8 pralaimėjimai
Kauno „Žalgiriui“ praeitos savaitės išvyka į Italiją buvo nuostabi – iškovotos dvi pergalės ir pratęsta pergalių serija. Šį sezoną „Žalgiris“ prieš „Virtus“ ir „Olimpia“ iškovojo visas keturias pergales. Rungtynės prieš „Virtus“ buvo daug atkaklesnės, tuo tarpu prieš „Olimpia“ po trijų kėlinių buvo net 19 taškų persvara, bet atsipalaidavimas lėmė tai, kad likus mažiau nei minutę skirtumas siekė vos du taškus. Rungtynes puikiu tritaškiu uždarė Edgaras Ulanovas, kuris ir toliau demonstruoja lyderystę tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Septyneriose rungtynėse iš eilės lietuvis pelnė daugiau nei po 10 taškų.
Iš I. Taylor ir A. Polonara „Žalgiris“ didelės naudos kol kas negauna, tačiau papildomi kūnai leidžia išlaikyti aukštą tempą gynyboje. Net neabejojama, kad abu žaidėjai turėtų įsižaisti ir demonstruoti vis geresnį žaidimą. Ypač įdomu, kaip atrodys A. Polonara rungtyniaudamas Kaune, kai bus palaikomas pilnos arenos žiūrovų. Italas labai emocingas žaidėjas ir turėdamas tokį užnugarį gali žaisti kaip ant sparnų – tai matėme tiek „Baskonia“ komandoje, tiek Italijos rinktinėje.
Nors Eurolygoje žaisti lieka dar 15 rungtynių, dabartinė situacija verčia pradėti galvoti apie atkrintamąsias. Tokios rungtynės kaip artėjančios prieš „Crvena Zvezda“ yra labai svarbios, nes galima iškovoti ne tik dar vieną pergalę, bet ir tiesioginiams konkurentams įrašyti papildomą pralaimėjimą. Kitas svarbus dalykas – „Žalgiris“ Belgrade pralaimėjo 4 taškais, todėl labai reikia laimėti didesniu taškų skirtumu.
Belgrado „Crvena Zvezda“ – 10 pergalių ir 9 pralaimėjimai
Jeigu „Žalgiris“ šį sezoną pateikė didelę staigmeną demonstruodamas tokį žaidimą, tai iš „Crvena Zvezda“ tokio rezultato irgi niekas nelaukė. Šiuo metu serbai turi iškovoję 10 pergalių, tačiau atkreipti dėmesį reikia į tai, kad sezoną pradėjo su dvejomis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimais. „Crvena Zvezda“ tapo pirmoji komanda ir vienintelė komanda, kuri pakeitė vyriausiąjį trenerį. Prie komandos vairo stojus Duško Ivanovičiui, žaidimas ženkliai pagerėjo, o svarbiausia – atsirado pergalės.
Žinoma, sėkmingo komandos žaidimo nereikėtų nurašyti tik ant naujo trenerio. Nemanja Nedovičius pradėjo žaisti tik nuo penktų rungtynių, o sezonui prasidėjus į komandą atvyko ir Luca Vildoza, kuris Eurolygoje debiutavo ketvirtose rungtynėse. Įsižaidę gynėjai bei naujas treneris įpūtė daug optimizmo. „Crvena Zvezda“ sudėtis Eurolygoje, o ypač gynėjų pasirinkimas galėtų būti dar įspūdingesnis, tačiau kol kas registruoti Eurolygos kovoms negalima kito argentiniečio – Facundo Campazzo.
Rungtynių prognozė
Namuose „Žalgiris“ šį sezoną žaidžia labai gerai – nugalėtos buvo „FC Barcelona“, „Real“, „Fenerbahce“ komandos. Iš viso per devynerias rungtynes namuose iškovotos net septynios pergalės ir trys iš eilės. „Crvena Zvezda“ irgi žinoma kaip namų komanda, tačiau ir išvykoje yra laimėjusi ne kartą – prieš „Valencia“, „Olympiacos“, „Partizan“, „Alba“. Šiuo metu serbai netgi turi keturių pergalių išvykoje seriją.
„Žalgiris“ šį sezoną žaidžia pergalingai tada, kai iš jų nieko nėra tikimasi. Ne vieną ir ne du kartus laimėjo, kai nebuvo laikomi favoritai. Tačiau, dabar bus vis daugiau rungtynių, kai iš komandos bus laukiama pergalės, o artėjančios prieš „Crvena Zvezda“ yra vienos tokių. Galvoti reikia ne tik apie pergalę, bet ir skirtumo panaikinimą, kadangi pralaimėta buvo 4 taškais, o sezono pabaigoje komandos gali turėti labai panašų pergalių ir pralaimėjimų santykį.