UEFA Europos lygos atkrintamosios
Futbolas

21-22 m. UEFA Europos lygos atkrintamosios – tvarkaraštis ir prognozės

Vasario mėnesį prasideda stipriausių Europos futbolo lygų atkrintamosios. Vasario 15-16 dienomis prasidės UEFA Čempionų lygos aštuntfinaliai, o vasario 17 dieną UEFA Europos lygos atkrintamosios. Pirmame etape žais 8 komandos iškritusios iš UEFA Čempionų lygos, jos savo grupėse užėmė trečią vietą, ir 8 UEFA Europos lygoje grupių etape užėmusios antrą vietą. Kiekvienos poros nugalėtoja pateks į kitą etapą, kur kovo 10 dieną prasidės UEFA Europos lygos aštuntfinalis.

Praeitų metų UEFA Europos lygos čempionai „Villarreal CF“ titulo apginti negalės, kadangi jie varžysis UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje, tuo tarpu prie favoritų yra priskiriami gerai žinomi Europos klubai – Dortmundo „Borrusia“, „FC Barcelona“ bei jau net 6 kartus čempionais tapusi „Sevilla“ komanda.

UEFA Europos lygos tvarkaraštis ir formatas

Šiuo metu sezoną UEFA Europos lygoje tęsia 24 komandos. 8 komandos, kurios grupių etape užėmė pirmą vietą, laukia savo varžovų aštuntfinalyje. 8 komandos užėmusios antrą vietą grupėje vasario 17 d. ir vasario 24 d. varžysis prieš aštuonias UEFA Čempionų lygos komandas, kurios grupėje užėmė trečią vietą ir nepateko į Čempionų lygos aštuntfinalį. Čia galite matyti svarbiausias šio sezono UEFA Europos lygos datas:

 • Vasario 17 d. ir 24 d. pirmasis atkrintamųjų etapas
 • Vasario 25 d. UEFA Europos lygos aštuntfinalio burtų traukimas
 • Kovo 10 d. ir 17 d. aštuntfinalis
 • Kovo 18 d. UEFA Europos lygos ketvirtfinalio ir pusfinalių burtų traukimas
 • Balandžio 7 d. ir 14 d. ketvirtfinalis
 • Balandžio 28 d. ir gegužės 5 d. pusfinaliai
 • Gegužės 18 d. finalas Sevilijoje

Komandos, kurios grupėje užėmė pirmą vietą ir laukia savo varžovų UEFA Europos lygos aštuntfinalyje yra:

 • Belgrado „Crvena Zvezda“
 • Frankfurto „Eintracht“
 • Stambulo „Galatasaray“
 • Lėverkuzeno „Bayer 04”
 • Liono „Olympique“
 • Monako „FC Monaco“
 • Maskvos „Spartak“
 • Londono „West Ham United“

Kurios aštuonios komandos pateks į UEFA Europos lygos aštuntfinalį?

Atrodo, kad iš UEFA Čempionų lygos iškritusios komandos turėtų būti pagrindinės favoritės laimėti Europos lygą, tačiau istorija rodo, kad taip nutinka ne itin dažnai. Per paskutinius 11 metų, tik trys komandos iškritusios iš Čempionų lygos laimėjo Europos lygą. 2012-13 m. sezone tai padarė Londono „Chelsea“, 2015-16 m. „Sevilla“, 2017-18 m. Madrido „Atletico“.

Įdomu tai, kad per paskutinius dešimt metų čempionais net septynis kartus tapo Ispanijos komandos, kitus tris kartus Anglijos. Net keturis kartus čempionais per paskutinius dešimt metų tapo „Sevilla“ futbolininkai, kurie iš viso yra žaidę šešis kartus finale ir visus kartus laimėję – tai daugiausiai kartų UEFA Europos lygą laimėjusi komanda. Dar du kartus per paskutinius dešimt metų laimėjo Madrido „Atletico“, o praeitais metais laimėjo „Villarreal CF“.

Šiais metais Dortmundo „Borrusia“ išskiriama kaip favoritė laimėti Europos lygą. Paskutinį kartą Vokietijos komandai šią lygą laimėti pavyko 1996-97 m., kai finale „Schalke 04” laimėjo prieš Milano „Inter“. Tuo tarpu mes kviečiame iš arčiau susipažinti su komandomis, kurios vasario 17 d. ir 24 d. tarpusavyje kovos dėl vietos UEFA Europos lygos aštuntfinalyje.

Barselonos „FC Barcelona“ – Neapolio „Napoli“

Kad ir kokį žaidimą šį sezoną demonstruotų „FC Barcelona“, tai be abejonės viena iš įdomiausių pirmo etapo porų. Bus įdomu pamatyti, kaip Ispanijos grandui pavyks pasikeisti per žiemos perėjimo langą. Jau dabar aišku, kad komandą iš Mančesterio „City“ papildė Ferranas Torresas. Daug talentingo jaunimo turinti komanda priims nelengvą „Napoli“ iššūkį, kurie šiuo metu Italijoje užima trečią vietą ir demonstruoja tikrai solidų žaidimą.

Barselonos komandai sunkiai sezonas klostėsi ne tik Čempionų lygoje, bet prasti rezultatai demonstruojami ir Ispanijos lygoje. Šiuo metu komanda kaunasi dėl vietos pirmame ketverte, kad užsitikrintų vietą kitų metų UEFA Čempionų lygoje. Po iškritimo grupių etape, prie komandos prisijungus naujam treneriui Xavi ir pasipildžius naujais žaidėjais, „FC Barcelona“ skelbia, kad tai bus nauja komandos pradžia. Pergalė prieš „Napoli“ ir ilgas žygis Europos lygoje galėtų patvirtinti šiuos žodžius. Italijos klubas atsakomąsias rungtynes žais namuose, todėl serijoje viskas priklausys nuo to, ar „FC Barcelona“ į Italiją atvyks turėdama bent vieno ar dviejų įvarčių persvarą.

Sankt Peterburgo „Zenit“ – Sevilijos „Real Betis“

„Real Betis“ šį sezoną kiek netikėtai Ispanijos lygoje užimą trečią vietą ir turi neblogas galimybes kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje. Europos lygos grupių etape į pirmą vietą praleido Lėverkuzeno komandą, o patys su trimis pergalėmis ir vienomis lygiosiomis užsitikrino antrą vietą. Būsimas varžovas Sankt Peterburgo „Zenit“ kalnų UEFA Čempionų lygoje nenuvertė, tačiau ir grupė palanki tikrai nebuvo, kadangi žaisti reikėjo prieš „Chelsea“ ir „Juventus“. Bus labai įdomu stebėti, kaip „Zenit“ susitvarkys su ispanišku futbolu, o lemiamas rungtynes namuose žaidžianti „Real Betis“ komanda turi gerus šansus patekti į aštuntfinalį.

Dortmundo „Borrusia“ – Glazgo „Rangers“

Vokietijos komandai itin nesėkmingai susiklostė Čempionų lygos grupių etapas. Nesėkmes galima nurašyti ant traumų, kadangi svarbiausius mačus reikėjo žaisti be ryškiausios klubo žvaigždės – Erlingo Haalando. Daug kalbų apie tai, kur kitais metais žais norvegas, tačiau žvelgiant į šį sezoną, „Borrusia“ ne be priežasties yra laikomi favoritai laimėti Europos lygą.

Tiraspolio „Sheriff“ – Bragos „S.C. Braga“

Tiraspolio klubas puikiai debiutavo UEFA Čempionų lygoje, grupių etape komandai netgi išvykoje pavyko nugalėti Madrido „Real“. To ir užteko, kad grupėje būtų užimta trečia vieta bei sezoną būtų galima pratęsti Europos lygoje. Braga Portugalijoje šiuo metu užima ketvirtą vietą ir patekimas į UEFA Čempionų lygą atrodo sunkiai pasiekiamas. Pats komandos žaidimas nėra labai aukšto lygio, todėl „Sheriff“ čia turi galimybių dar kartą visus nustebinti ir patekti į Europos lygos aštuntfinalį.

Sevilijos „Sevilla“ – Zagrebo „Dinamo“

Šešis kartus Europos lygą laimėjusi „Sevilla“ be jokių abejonių sieks tai padaryti ir septintą kartą. Šiais metais finalas vyks komandos stadione, todėl nematyti ten Ispanijos klubo būtų tikrai gaila. „Sevilla“ demonstruoja labai solidų žaidimą, Ispanijoje užima antrą vietą ir šiuo metu nuo „Real“ atsilieka tik penkiais taškais bei yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau. Panašu, kad vietą UEFA Čempionų lygoje jie kitais metais turės bet kokiu atveju, tačiau tai nereiškia, kad matysime atsipalaidavusios komandos žaidimą Europos lygoje. „Dinamo“ klubas grupių etape į pirmą vietą praleido „West Ham United“, o prieš „Sevilla“ kovoti bus labai sunku. Nors lemiamos rungtynės bus žaidžiamos Kroatijoje, viskas priklausys nuo pirmų rungtynių Ispanijoje.

Bergamo „Atalanta“ – Pirėjo „Olympiacos“

„Atalanta“ labai skaudžiai paskutinėse rungtynėse iškrito iš Čempionų lygos, todėl pykti išlieti galės prieš Pirėjo komandą. Italijoje „Atalanta“ yra pirmame ketverte ir demonstruoja tikrai solidų žaidimą. Bergamo klubas pasižymi puikiu puolimu, šį sezoną ne kartą yra įmušę 4, 5 ar net 6 įvarčius. Atsakomosios rungtynės vyks Graikijoje, kur savo fanų palaikoma „Olympiacos“ tikrai kovos dėl vietos aštuntfinalyje. Vis tik, šioje poroje jau pirmose rungtynėse „Atalanta“ turėtų padėti didelį žingsnį į priekį

Leipcigo „RB Leipzig“ – San Sebastiano „Real Sociedad“

Tai dar viena Ispanijos komanda turnyre, kuri sieks vietos aštuntfinalyje, prieš nesėkmingai UEFA Čempionų lygoje pasirodžiusį „RB Leipzig“ klubą. „Real Sociedad“ Ispanijoje kovoja dėl vietos pirmame ketverte ir turi gerus šansus kitais metais žaisti UEFA Čempionų lygoje. Puikų praeitą sezoną turėjusi „RB Leipzig“ šiais metais išgyvena didelius sunkumus. Vasarą komandą paliko pagrindinis žaidėjas bei komandos treneris, todėl šiais metais reikėjo atrasti naujus lyderius. Komanda Vokietijoje šiuo metu yra tik septintoje vietoje ir Europos lyga gali būti ta vieta, kur pavyks surasti daugiau optimizmo. Ispanijos komanda yra tikrai įveikiama, tačiau visko pasilikti atsakomosioms rungtynėms negalima. „RB Leipzig“ gali tikėtis patekti į kitą etapą tik tokiu atveju, jeigu į Ispaniją išvyks bent su vieno įvarčio pranašumu.

Porto „FC Porto“ – Romos „Lazio“

„FC Porto“ komandai pakartoti praeitų metų sėkmės UEFA Čempionų lygoje nepavyko, tačiau turi gerą šansą patekti į Europos lygos aštuntfinalį. „Lazio“ metai iš metų žaidžia vidutinišką futbolą, tai solidi komanda, tačiau jau ilgus metus nepasiekusi jokių garsių pergalių. Šiuo metu Italijoje Romos klubas yra šeštoje vietoje ir panašu, kad iki sezono pabaigos reikės kovoti dėl galimybės kitą sezoną varžytis bent Europos lygoje.

Tuo tarpu Porto komanda Portugalijoje žygiuoja itin užtikrintai. Šiuo metu yra pirmoje vietoje ir per 17 rungtynių nėra patyrusi nei vieno pralaimėjimo – 15 pergalių ir 2 lygiosios. Solidus žaidimas leidžia manyti, kad pavyks peržengti ir Romos „Lazio“ barjerą. UEFA Čempionų lygoje grupė buvo labai sunki, varžytis teko su „FC Liverpool“, Madrido „Atletico“ ir „AC Milan“ komandomis. Paskutinėse rungtynėse pralaimėjo 1-3 prieš „Atletico“ ir nepateko į aštuntfinalį. Šiose rungtynėse buvo parodytos net trys raudonos kortelės, o 90-ą rungtynių minutę rezultatas buvo vis dar 0-1. Pagal dabartinę komandų formą, „FC Porto“ turėtų iškovoti vietą Europos lygos aštuntfinalyje.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *