NBA atkrintamosios 2022 statymai lažybos 7bet
Krepšinis

NBA atkrintamosios 2022 – apžvalga ir prognozės

NBA lygoje artėja svarbiausios sezono kovos, o žiūrovai pagaliau galės stebėti aukščiausio lygio krepšinį. Vis dažniau ir dažniau yra kalbama apie bereikšmes NBA reguliaraus sezono rungtynes, tačiau atkrintamosios yra tai, ko laukia kiekvienas NBA fanas. Balandžio 16 d. oficialiai prasidės NBA atkrintamosios 2022, tačiau prieš tai dar įvyks papildomas įkrintamųjų turnyras, po kurio sužinosime likusias 4 komandas pateksiančias į NBA atkrintamąsias.

Užtikrintos vietos atkrintamosiose kol kas neturi nei vienas lietuvis. Tačiau, „Pelicans“ su Jonu Valančiūnu bei „Hornets“ su Arnoldu Kulboka varžysis įkrintamosiose ir vis dar išsaugo galimybes patekti į svarbiausias sezono kovas. NBA reguliarųjį sezoną laimėjo puikų sezoną sužaidusi „Suns“ komanda – 64 pergalės ir 18 pralaimėjimu. Tai vienintelė NBA komanda šį sezoną, kuri patyrė mažiau nei 20 pralaimėjimų. Rytų konferencijoje pirmą vietą užėmė „Heat“ krepšininkai.

Asmeniai apdovanojimai bus išdalinti pasibaigus NBA finalams, tačiau jau dabar kalbama, kad MVP turėtų tapti Nikola Jokic. Vis tik, vakarų konferencijoje jo atstovaujama „Nuggets“ komanda užėmė vos 6-tą vietą, todėl bus įdomu pamatyti ar to užteks, kad serbas būtų išrinktas geriausiu reguliaraus sezono žaidėju. Tuo tarpu kitas kandidatas laimėti MVP yra Joelis Embiidas. Kamerūnietis tapo rezultatyviausiu reguliaraus sezono žaidėju – jis yra pirmasis centras po Shaquille O‘Neal laimėjęs tokį apdovanojimą.

NBA atkrintamosios 2022: tvarkaraštis ir formatas

Anksčiau su NBA atkrintamųjų formatu būdavo viskas aišku – rytų ir vakarų konferencijose esančios komandos kiekviename raunde žaisdavo iki 4 pergalių. Tai bus jau trečiasis NBA sezonas, kai yra pristatytas įkrintamųjų turnyras, kuris leidžia 9-ą ir 10-ą vieta reguliaraus sezono metu užėmusioms komandoms patekti į atkrintamąsias.

Iš viso įkrintamosios kiekvienoje konferencijoje susidaro iš trijų rungtynių. 7-ą ir 8-ą vietą reguliaraus sezono metu užėmusios komandos žaidžia tarpusavyje vienas rungtynes, o laimėtojas užima 7-ą vietą ir pirmame atkrintamųjų raunde žaidžia prieš 2-ą vietą užėmusią komandą. Rungtynių tarp 7-os ir 8-os vietų komandų pralaimėtoja dar gauna papildomą šansą patekti į atkrintamąsias ir žaidžia rungtynes dėl galimybės užimti 8-ą vietą.

Kai 7-ą ir 8-ą vietą užėmusios komandos žaidžia tarpusavyje dėl 7-os vietos, tarpusavyje žaidžia ir 9-ą bei 10-ą vietą užėmusios komandos. Pralaimėjusi komanda baigia savo pasirodymą šiame NBA sezone, o laimėjusi komanda dėl 8-os vietos ir patekimo į atkrintamąsias žais prieš dėl 7-os vietos pralaimėjusią komandą.

NBA 2021-2022 m. sezono atkrintamųjų tvarkaraštis:

  • Balandžio 12-15 d. – įkrintamosios
  • Balandžio 16 d. – pirmasis atkrintamųjų raundas
  • Gegužės 2-3 d. (gali prasidėti ir balandžio 30 d. – gegužės 1 d.) – konferencijų pusfinaliai
  • Gegužės 17-18 d. (gali prasidėti ir gegužės 15-16 d.) – konferencijų finalai
  • Birželio 2 d. – pirmosios finalo rungtynės
  • Birželio 5 d. – antrosios finalo rungtynės
  • Birželio 8 d. – trečiosios finalo rungtynės
  • Birželio 10 d. – ketvirtosios finalo rungtynės
  • Birželio 13 d. – penktosios finalo rungtynės (jeigu reikės)
  • Birželio 16 d. – šeštosios finalo rungtynės (jeigu reikės)
  • Birželio 19 d. – septintosios finalo rungtynės (jeigu reikės)

NBA 2021-2022 m. įkrintamosios – kurios komandos pateks į atkrintamąsias?

Rytų ir vakarų konferencijoje yra aiškios po 6 komandas, kurios jau turi vietą atkrintamosiose, tuo tarpu dėl likusių dviejų vietų kiekvienoje konferencijoje kovos po keturias komandas. Praeitais metais po reguliaraus sezono rungtynių „Warriors“ užėmė 8-ą vietą, tačiau pirmose įkrintamųjų rungtynėse pralaimėjo prieš „Lakers“, kurie užėmė 7-ą vietą. Papildomose rungtynėse dėl 8-os vietos pralaimėjo prieš „Grizzlies“, kurie po visų reguliaraus sezono rungtynių buvo 9-oje vietoje ir pirmose įkrintamųjų rungtynėse nugalėjo „Spurs“ komandą.

Praeitų metų scenarijus parodė, kad 7-ą ir 8-ą vietas reguliaraus sezono metu užėmusios komandos nėra tikros dėl vietos atkrintamosiose ir vienos rungtynės gali nulemti visą sezono pabaigą. Šiais metais rytų konferencijoje dėl likusių dviejų vietų kovos „Nets“, „Cavaliers“, „Hawks“ ir „Hornets“, o vakaruose – „Timberwolves“, „Clippers“, „Pelicans“ ir „Spurs“. Visus NBA įkrintamųjų statymus galima matyti čia.

Bruklino „Nets“ – Klivlando „Cavaliers“

Dėl 7-os vietos rytų konferencijoje susitinka labai skirtingą sezoną išgyvenančios komandos. „Nets“ reguliarus sezonas buvo labai sunkus, ilgą laiką komanda laikėsi net žemiau 10-os vietos, o prie to daugiausiai prisidėjo traumos ir vidiniai nesutarimai komandoje. Kai traumą išsigydė Kevinas Durantas, prie komandos prisijungti gavo teisę Kyrie Irvingas, o James Hardenas buvo išmainytas, „Nets“ pradėjo rinkti pergales.

Tuo tarpu „Cavaliers“ komanda sezoną pradėjo puikiai ir ilgą laiką buvo kovoje dėl vietos pirmame ketverte. Tačiau, prasidėjo traumos, po kurių žaidimo kreivė krito žemyn ir tik paskutinėse rungtynėse gavo teisę kovoti dėl 7-os vietos. Iš pradžių traumą gavo Collin Sexton, vėliau jį puikiai pakeitęs Ricky Rubio – abu iškrito visam sezonui. Kurį laiką nežaidė ir puikų debiutinį sezoną žaidžiantis Evanas Mobley, o vienas iš komandos lyderių – Jarrettas Allenas vis dar nežaidžia ir nėra aišku, ar galės padėti komandai įkrintamosiose.

Pirmose rungtynėse išvykoje prieš „Nets“ bus labai sunku. Visi žinome, kokį žaidimą svarbiausiose kovose demonstruoja K. Durantas, kurį uždengti bus be galo sunku. „Cavaliers“ iš paskutinių 11-os rungtynių laimėjo vos tris kartus, tuo tarpu „Nets“ sezoną uždarė su 12-a pergalių iš paskutinių 17-os rungtynių ir keturiomis pergalėmis iš eilės. Šioje poroje „Nets“ bus favoritė, net jeigu „Cavaliers“ komandai galės padėti ir J. Allen. Talento prasme „Nets“ yra visa galva aukščiau ir „Cavaliers“ turėtų galvoti dėl lemiamų rungtynių dėl 8-os vietos.

Lemiamas rungtynes „Cavaliers“ namuose žaistų prieš „Hawks“ – „Hornets“ rungtynių laimėtoją. Prieš abi komandas Klivlando ekipa yra pajėgi laimėti ir bus labai įdomu stebėti, kaip komandos jaunimas atlaikys tokią rungtynių įtampą. „Hawks“ praeitais metais žaidė atkrintamosiose ir turi daugiausiai patirties iš šitų komandų, tačiau jiems bus nelengva užduotis nugalėti „Hornets“ komandą.

Atlantos „Hawks“ – Šarlotės „Hornets“

„Hawks“ komandai sezonas nebuvo lengvas – žaidėjų traumos, kalbos dėl prasto klimato rūbinėje privedė prie to, kad šis sezonas turėtų būti prastesnis nei praeitais metais. Kurį laiką nežaidžia vienas iš svarbiausių komandos žaidėjų – Johnas Collinsas ir nėra aišku, ar jis galės padėti rungtynėse prieš „Hornets“. Atlantos komanda sezoną užbaigė tikrai neblogai – 9-ių paskutinių rungtynių iškovotos 7-ios pergalės ir daugiausiai prie to prisidėjo komandos lyderis Trae Youngas, kuris aštuoniose paskutinėse rungtynėse buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas ir 6 kartus įmetė daugiau nei 30 taškų.

„Hornets“ kiek netikėtai sezoną pradėjo tikrai labai solidžiai, tačiau sezono viduryje buvo įkritę į tragišką ruožą, kai per 13 rungtynių patyrė net 11 pralaimėjimų. Sezoną užbaigė solidžiai, per paskutines 15 rungtynių laimėjo 11 kartų ir įkrintamąsias pasitinka būdami geroje formoje. Komandoje visi žaidėjai sveiki, tik žaisti vis dar negali, jau ilgą laiką dėl traumos iškritęs, Gordonas Haywardas.

Nors šiose rungtynėse nedideliu favoritu yra laikoma „Hawks“ komanda, „Hornets“ tikrai turi galimybių pakovoti dėl pergalės. Pagrindinis Atlantos komandos pranašumas yra tai, kad jie žais namuose, o tokiose rungtynėse namų pranašumas yra tikrai labai svarbus. Vis tik, šios poros laimėtoja turėtų atsimušti į „Nets“ – „Cavaliers“ sieną.

Minesotos „Timberwolves“ – Los Andželo „Clippers“

Kiek netikėtai „Timberwolves“ sužaidė puikią antrą sezono pusę ir išsaugojo geras galimybes patekti į atkrintamąsias. Sezonas buvo užbaigtas prastai, tačiau prie to prisidėjo pagrindinių žaidėjų traumos. Rungtynėse prieš „Clippers“ turėtų žaisti tiek D‘Angelo Russell, tiek Karl-Anthony Towns.

„Clippers“ sezonas buvo labai permainingas – vienu metu tai atrodė labai silpna komanda, tačiau įvykus lūžiui, komanda pradėjo laiminėti ir sezoną užbaigė solidžioje 8-oje vietoje. Atkreipti dėmesį reikia į tai, kad visą sezoną buvo žaidžiama be Kawhi Leonard bei ilgą laiką traumą gydėsi kitas komandos lyderis – Paul George. „Clippers“ be šių pagrindinių žaidėjų padarė viską, ką galėjo – atvedė komandą į įkrintamąsias, kur turi geras galimybes pratęsti sezoną.

„Clippers“ su P. George yra visai kitokia komanda nei be jo, todėl nors šiose rungtynėse bus žaidžiama išvykoje, komanda turi geras galimybes iškovoti pergalę ir užbaigti sezoną 7-oje vietoje. Reikia nepamiršti, kad aštunta vieta pirmame raunde žais prieš geriausią sezono komandą – „Suns“, todėl motyvacijos šiose rungtynėse tikrai netrūks. „Timberwolves“ sezoną užbaigė be savo svarbių žaidėjų, todėl komanda gali būti šiek tiek išsibalansavus. Bus labai įdomu pamatyti, ar Karl-Anthony Towns, D‘Angelo Russell ir Anthony Edwards gali išlaikyti aukštą lygį svarbiausiose rungtynėse, kadangi „Clippers“ tokios patirties turi daug daugiau.

Jeigu „Clippers“ šias rungtynes pralaimės, papildome kovoje dėl 8-os vietos, turėtų užtikrintai įveikti „Pelicans“ arba „Spurs“. Tačiau, jeigu „Timberwolves“ šias rungtynes pralaimės, papildomos rungtynės gali būti labai įdomios. Minesotos komanda neturi tiek patirties, kiek „Clippers“ ir įsprausta į kampą gali ir neatsilaikyti.

Naujojo Orleano „Pelicans“ – San Antojinaus „Spurs“

„Spurs“ antrą sezoną iš eilės į įkrintamąsias patenka kaip 10-a komanda ir panašu, kad antrą sezoną iš eilės čia ir baigs savo pasirodymą. „Pelicans“ komandai sezono pradžia buvo labai sunki, tačiau vėliau komanda įsibėgėjo, o po mainų atvykęs CJ McCollumas dar labiau sustiprino komandą. Sezono pabaiga komandai nebuvo bloga ir su sugrįžusiu Brandonu Ingramu, komanda yra ne tik pajėgi nugalėti „Spurs“, bet ir pakovoti dėl 8-os vietos.

„Spurs“ komanda jau kurį laiką išgyvena sunkesnius laikus. Komandos sudėtyje nėra ryškiausių žvaigždžių, o komandos lyderiui Dejounte Murray akivaizdžiai trūksta pagalbos iš komandos draugų. Nors „Spurs“ organizacijos nuvertinti niekada nereikėtų ir vienose rungtynėse gali visko būti, pergalė prieš „Pelicans“ būtų staigmena. Jeigu ir pavyktų laimėti, kovoje dėl 8-os vietos šansų būtų nedaug.

NBA atkrintamosios 2022 – vakarų konferencijos apžvalga ir prognozės

„Suns“ po puikaus praėjusio sezono padarė vieną žingsnį į priekį ir šiais metais ne tik užėmė pirmą vietą vakarų konferencijoje, bet ir tapo reguliaraus sezono nugalėtoja, kas garantuoja namų pranašumą NBA finalo serijoje. Pasidžiaugti galima už „Mavericks“ komandą, kuri puikiai užbaigė sezoną, o tai lėmė, kad Luka Doncic po dviejų iškritimų pirmame raunde, pagaliau turės namų aikštės pranašumą. Labai įdomi serija laukia tarp „Warriors“ ir „Nuggets“ komandų. Panašu, kad Denverio komanda nesulauks pagalbos iš Jamal Murray ir Michael Porter Jr., tuo tarpu „Warriors“ gali būti, kad žais su sugrįžusiu Steph Curry.

Golden State Warriors“ – „Denver Nuggets“

Jeigu „Warriors“ žaistų su S. Curry, tai būtų akivaizdūs šios poros favoritai. Komanda turėjo puikų sezoną, o po traumos sugrįžęs Klay Thompson panašu, kad suteikė treneriams malonų galvos skausmą, kaip visiems atrasti laiko aikštėje, kadangi puikų sezoną žaidžia Jordan Poole. Atsižvelgiant į tai, kad ilgą sezono dalį dėl traumos nežaidė K. Thompson, iškritęs buvo ir Draymondas Greenas, o dabar nežaidžia Steph Curry, galima sakyti, kad mes vis dar nepamatėme geriausios „Warriors“ versijos.

„Nuggets“ sezoną pradėjo laukimu, kada į aikštę sugrįš J. Murray. Buvo kalbų, kad pasirodys jau vasario pabaigoje, po to kovo mėnesį, po to prieš atkrintamąsias, o dabar panašu, kad žaidėjas iš vis šį sezoną nebežais. Denverio komanda turi akivaizdų lyderį Nikola Jokic, tačiau atėjus atkrintamosioms vienam ištempti komandą bus labai sunku. Nors komanda sužaidė solidų sezoną, žaisti atkrintamosiose be dviejų svarbiausių komandos žaidėjų – J. Murray ir M. Porter Jr. bus labai sunku.

Jeigu „Warriors“ šią seriją pradės su S. Curry, ji užsitęsti neturėtų ir nebūtų keista, jeigu bus sužaista mažiau nei penkios rungtynės. Tačiau, jeigu S. Curry žaisti vis dar negalės, serija gali tapti daug įdomesne, kur penkių rungtynių „Warriors“ komandai gali ir neužtekti. Su S. Curry ar be jo, „Nuggets“ pergalė šioje serijoje būtų staigmena. Žvelgiant į tai, kad visos serijos „Warriors“ komandos lyderis nepraleis, į kitą etapą žengti turėtų „Warriors“.

„Dallas Mavericks“ – „Utah Jazz“

„Mavericks“ – „Jazz“ turėtų būti viena iš įdomiausių pirmo raundo serijų. Ne tik todėl, kad susitinka 4-ą ir 5-ą vietas užėmusios komandos, bet ir dėl to, kad „Mavericks“ su L. Doncic pirmą kartą turės namų pranašumą, o „Jazz“ komandai ši serija gali nulemti organizacijos ateitį. Be jokių abejonių didžiausią įtaką serijai gali padaryti L. Doncic trauma, kurią jis patyrė paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse prieš „Spurs“. Kokio rimtumo trauma šiuo metu nėra aišku, bet „Mavericks“ išlieka optimistiški, kad slovėnas galės žaisti jau pirmose rungtynėse.

Paskutinius dvejus sezonus L. Donciciui pritrūkdavo pagalbos iš komandos draugų ir abu kartus pirmame raunde „Mavericks“ pralaimėjo prieš „Clippers“. Šį sezoną buvo iškeistas Kristaps Porzingis į Davis Bertans ir Spencer Dinwiddie, kuris sužaidė labai sėkmingą atkarpą „Mavericks“ komandoje. Nors pagal sudėtį „Mavericks“ neatrodo labai išsiskirianti komanda, ji pasižymi puikiu kovingumu, vienas kito supratimu ir žinoma, nuostabiu L. Doncic žaidimu. Sėkmingai sezoną komanda užbaigė ir be vieno iš svarbiausių žaidėjų – Tim Hardaway Jr., kuris iki gegužės mėnesio žaisti dar tikrai negalės.

„Jazz“ komandai sezonas buvo prastesnis nei praeiti metai ir jau atsirado kalbos, kad tai gali būti paskutinis sezonas komandoje Donovanui Mitchellui arba Rudy Gobertui. „Jazz“ nedemonstravo užtikrinto žaidimo kaip praeitais metais, prie to prisidėjo žaidėjų traumos ir į atkrintamąsias komanda žengia būdami ne pačioje geriausioje formoje. Reguliaraus sezono metu komandos tarpusavyje pasidalino po dvi pergales, todėl ryškaus pranašumo neturi nei viena ekipa.

„Jazz“ turi daugiau pajėgių žaidėjų ir labiau subalansuotą komandą, bet „Mavericks“ turi namų aikštės pranašumą. Klausimas išlieka, ar šiais metais L. Doncicius gaus pakankamai pagalbos iš komandos draugų. Tai serija, kuri turi potencialo užsitęsti iki septynių rungtynių, tačiau šiuo metu viskas priklauso nuo to, kokio rimtumo traumą patyrė L. Doncicius. Jeigu jis negalės žaisti šioje serijoje arba bent jau pirmose rungtynėse, „Jazz“ turės puikią galimybę perimti namų aikštės pranašumą, kas gali nulemti šios serijos rezultatą.

„Phoenix Suns“ – „New Orleans Pelicans“

Kai dėl traumos visą reguliarųjį sezoną praleisti turėjo Zionas Williamsonas, niekas nesitikėjo, kad „Pelicans“ pateks į atkrintamąsias. Galima kalbėti, kad „Clippers“ lemiamose įkrintamųjų rungtynėse turėjo žaisti be vieno iš pagrindinių žaidėjų Paul George, tačiau Naujojo Orleano komanda puikiai sužaidė paskutinį kėlinį, per kurį įrodė, kad komanda yra verta žaisti atkrintamosiose.

Smagu dėl Jono Valančiūno, kuris ir vėl turės galimybę varžytis atkrintamosiose. Bus labai įdomu pamatyti, kaip jose atrodys Brandonas Ingramas, kuriam dar niekada nėra tekę žaisti tokio lygio rungtynėse. Dažnai matome reguliaraus sezono metu spindinčius krepšininkus, kurie pranyksta atkrintamosiose, bet B. Ingramas tokiu būti neturėtų.

Jeigu žiūrėtume į dvikovą prieš „Suns“, galima galvoti, kad „Clippers“ su Paul George ir gal net prie komandos prisijungusiu Kawhi Leonard būtų davę didesnį pasipriešinimą. „Pelicans“ komandai „Suns“ yra labai nepalankus varžovas ir dėl to nebūtų keista, jeigu serija pasibaigtų 4-0 arba 4-1. Finikso komanda šiuo metu demonstruoja vieną geriausią žaidimą visoje lygoje ir jau pirmose rungtynėse parodė, kad šioje serijoje jie užsižaisti tikrai nenori. Antras rungtynes irgi turėtų laimėti „Suns“, o bent viena pergalė iš dviejų išvykoje, galutinai uždarytų šią seriją.

„Memphis Grizzlies“ – „Minnesota Timberwolves“

„Timberwolves“ labai sunkiai, bet ištraukė įkrintamųjų rungtynes prieš „Clippers“. Tai leido komandai užimti septintą vietą bei pirmame raunde susitikti su kita, viena iš jauniausių komandų atkrintamosiose – „Grizzlies“. Kiek netikėtai „Timberwolves“ seriją pradėjo pergale išvykoje ir šios rungtynės labai stipriai pakeitė visos serijos eigą. „Grizzlies“ komanda pirmose rungtynėse atrodė kaip ne savi, galbūt, prie to prisidėjo jaudulys arba varžovų nuvertinimas.

Antrosios serijos rungtynės turėtų parodyti tikrą „Grizzlies“ komandos pajėgumą. Užtikrinta pergalė sugrąžintų psichologinį pranašumą prieš išvyką į Minesotą, tuo tarpu pralaimėjimas galimai uždarytų seriją, nes bent vieną pergalę „Timberwolves“ namuose iškovoti yra tikrai pajėgūs. Pirmose rungtynėse nuostabiai veikė „Timberwolves“ komandos puolimas. Rungtynių kontrolė nuo pirmų minučių leido atsikovoti namų aikštės pranašumą.

Vis tik, žvelgiant į komandų potencialą, „Grizzlies“ šios serijos dar tikrai nepralaimėjo. Pirmos pralaimėtos rungtynės dar tikrai nieko nereiškia ir jie vis dar yra laikomi favoritai. Patirtas pralaimėjimas namuose gali prailginti seriją ir nebūtų staigmena, jeigu pamatytume septintas serijos rungtynes, kurios būtų žaidžiamos Memfyje. Jeigu „Grizzlies“ laimės antras serijos rungtynes, jie turėtų žengti į kitą etapą.

NBA atkrintamosios 2022 – rytų konferencijos apžvalga ir prognozės

Rytų konferencijoje šiais metais galime matyti kiek netikėtų rezultatų. Pirmą vietą iškovojo „Heat“ komanda, kuriai sezonas nebuvo lengvas, bet savo komandiniu žaidimu, kova kiekvienose rungtynėse ir jaunų žaidėjų energija bei patyrusių žaidėjų patirtimi sugebėjo išsilaikyti pirmoje vietoje. „Nets“ tik sezono pabaigoje priminė apie save ir nors dar neturi vietos atkrintamosiose, yra didelės galimybės, kad komanda bus tarp aštuonių stipriausių.

Be jokių abejonių išskirti galima vieną iš geriausių antros sezono pusės NBA komandų – „Celtics“. Puiki sezono pabaiga leido užimti antrą vietą rytuose, nors buvo galimybių kovoti ir dėl pirmos. Panašu, kad šiais metais nepamatysime viso „Bulls“ komandos potencialo ir labai įdomu, kaip atrodys į atkrintamąsias sugrįžusi „Raptors“ komanda. Skaitykite toliau ir su pirmo raundo poromis susipažinkite iš arčiau.

„Milwaukee Bucks“ – „Chicago Bulls“

Praeitų metų NBA čempionai jau pirmame raunde susitiks su labai solidžiai sezoną pradėjusia „Bulls“ komanda. Jeigu šiais metais reikėtų išskirti komandas, kurios dėl traumų negalėjo pademonstruoti geriausių rezultatų, tai prie „Lakers“ be jokių abejonių būtų ir „Bulls“. Čikagos komanda šį sezoną jau nesulauks Lonzo Ballo pagalbos, ilgą laiką turėjo žaisti be Zach LaVine, Alex Caruso ir kitų žaidėjų. Būdama pilnos sudėties, „Bulls“ sezoną pradėjo 26 pergalėmis ir 10 pralaimėjimų, vėliau komanda turėjo 39 pergales ir 21 pralaimėjimą, tačiau sezonas buvo užbaigtas tragiškai – vos 7 pergalės ir net 15 pralaimėjimų.

Pasidžiaugti „Bulls“ gali už tai, kad į komandą sugrįžo visi rotacijos žaidėjai. Paskutinėse sezono rungtynėse Patrickas Williamsas įmetė 35 taškus ir tai geras ženklas tiek žaidėjui, tiek komandai. P. Williamsas spalio pabaigoje patyrė traumą ir į rikiuotę sugrįžo tik kovo mėnesio pabaigoje. Gaila „Bulls“ dėl to, kad jau pirmame raunde turės žaisti prieš NBA čempionus, tačiau iš kitos pusės – serija turėtų būti labai įdomi.

Čikagos komanda sezono pradžioje su L. Ball, A. Caruso, P. Williams, D. DeRozan atrodė labai solidžiai gynyboje dirbanti komanda. Nors L. Ballo nebus, komanda turi gerai besiginančių žaidėjų ir atkrintamosiose jų labai reikės.

Nors „Bucks“ nesužaidė geriausio savo sezono, komanda iškovojusi NBA žiedus nusikratė spaudimo ir dabar gali žaisti savo malonumui. Normalu, kad tokia patyrusi komanda nepersistengė reguliaraus sezono metu, todėl atkrintamosiose turėtume pamatyti dar geresnę šios komandos versiją. Būtų naivu sakyti, kad čempionai iškris pirmame atkrintamųjų etape, tačiau „Bulls“ lengvas varžovas tikrai nebus. Jeigu Čikagos komandoje neatsiras papildomų traumų ir galės žaisti visi žaidėjai, šioje serijoje galime išvysti šešias ir daugiau rungtynių.

„Philadelphia 76ers“ – „Toronto Raptors“

Geriausių žodžių šiais metais nusipelno „76ers” komandos lyderis J. Embiid. Žaidėjas ne tik sužaidė MVP vertą sezoną, bet ir išvengė traumų. Pirmą kartą karjeroje sužaidė daugiausiai rungtynių – 68, kas leido tapti rezultatyviausiu sezono žaidėju. Iš Kamerūno kilęs žaidėjas žaidžia geriausią savo karjeros sezoną ir atkrintamosiose galime tikėtis dar įspūdingesnio pasirodymo. „76ers” sezoną pradėjo dramomis su Benu Simmonsu, tačiau antroje sezono pusėje įvyko geriausia, kas galėjo atsitikti – komandai pavyko jį iškeisti ir atvyko Jamesas Hardenas.

„Raptors“ komandai sezono pradžia lengva nebuvo, bet antroje pusėje įsibėgėjo ir panašu, kad neplanuoja sustoti. Sezoną Toronto komanda užbaigė nuostabiai – 14 pergalių ir 4 pralaimėjimai. Puikų žaidimą demonstruoti pradėjo Pascal Siakam, solidų debiutinį sezoną NBA lygoje žaidžia Scottie Barnes, puikiai komandoje pritapo ir Gary Trent Jr. Didžiausia komandos problema yra priekinėje linijoje. Khem Birch ir Precious Achiuwa laukia labai sunkūs laikai dengiantis prieš J. Embiid.

Didžiausia „76ers” komandos problema – atsarginių suolelis. Kartu su B. Simmons į „Nets“ išvyko ir solidžiai komandoje žaidęs Sethas Curry. Dabar beveik visas krūvis krinta ant starto penketo žaidėjų, o nuo suolo kyla Georges Niangas, Shake Miltonass, Furkanas Korkmazas. Tai žaidėjai, kurie gali iššauti, tačiau stabilumo tikėtis nereikėtų. Esminiu aspektu šioje serijoje gali tapti tai, kad Matisse Thybulle, geriausias komandas gynėjas, negalės žaisti Toronte, kadangi yra nepasiskiepijęs. Filadelfijos komandai laimėti Toronte, kur yra viena iš geriausių atmosferų NBA lygoje, bus labai sunku, todėl viską spręsti bandys namuose.

Šiuo metu komandos neturi jokių traumų ir atkrintamąsias pasitinka gerose formose. Panašu, kad ši serija pirmame raunde susilauks daugiausiai dėmesio, o septintosios serijos rungtynės čia tikrai nebūtų staigmena. Bus labai įdomu stebėti, ar Jamesas Hardenas ir vėl pranyks aikštėje atėjus svarbiausioms kovoms, ar sužais taip, kaip iš jo yra tikimasi. J. Embiidas vienas serijos nelaimės, todėl pagalba iš komandos draugų yra būtina.

„Boston Celtics“ – „Brooklyn Nets“

Kaip ir buvo galima tikėtis, „Nets“ iškovojo pergalę įkrintamosiose ir jau pirmame raunde susitinka su „Celtics“ krepšininkais. Dar prieš prasidedant serijai buvo galima tikėtis, kad tai bus viena iš atkakliausių ir įdomiausių serijų visame pirmame raunde. Pirmosios rungtynės Bostone tai tik patvirtino. Kai atrodė, kad „Celtics“ turi apčiuopiamą pranašumą, savo šou surengė Kyrie Irvingas ir tada gelbėtis reikėjo jau „Celtics“ krepšininkams.

Pergalingas metimas pirmose rungtynėse rodo, kad čia galime tikėtis net ir visų septynių rungtynių. Tiek viena, tiek kita komanda gali laimėti bet kurias rungtynes, o namų pranašumas svarbiausiose rungtynėse būtų didelis pliusas „Celtics“ komandai. Ilga serija nebūtų blogai ir dėl to, kad į lemiamas rungtynes sugrįžti galėtų Robert Williams III. Žaidėjo puiki gynyba dar labiau padidintų „Celtics“ komandos galimybes žengti į kitą etapą.

Bostono komanda šioje serijoje yra nedidelė favoritė tik dėl to, kad turi namų aikštės pranašumą, kurį galėjo prarasti jau pirmose rungtynėse. Kol „Celtics“ namuose nepralaimės, tol jie turi visas galimybes žengti į kitą etapą. K. Irving ir Kevinas Durantas yra aukščiausio lygio krepšininkai, tačiau šiuo metu atrodo, kad „Celtics“ turi daugiau ginklų tiek puolime, tiek gynyboje. Pasirodo vis daugiau naujienų dėl Beno Simmonso sugrįžimo, tačiau jis dar niekada nežaidė „Nets“ komandoje ir klausimas ar jo sugrįžimas neišmuštų komandos iš vėžių.

Žiūrovai šioje serijoje gali tikėtis lemiamų rungtynių Bostone, kurių metu nedidelį, bet pranašumą turėtų namuose žaidžianti komanda. Tikėtina, kad antrame atkrintamųjų raunde šiais metais nematysime K. Duranto.

„Miami Heat“ – „Atlanta Hawks“

Nuostabiai antrą rungtynių pusę prieš „Cavaliers“ sužaidęs Trae Youngas atvedė komandą į atkrintamąsias, tačiau jos užsitęsti neturėtų. „Hawks“ įkrintamųjų metu prarado savo pagrindinį centrą Clint Capela, be kurio prieš „Heat“ bus labai sunku. Jau pirmose rungtynėse komanda nieko negalėjo padaryti prieš „Heat“ gynybą. T. Young ir Bogdan Bogdanovic pirmose rungtynėse pataikė vos 1 metimą iš 20. Sunku tikėtis tokio tragiško pataikymo visos serijos metu, bet lengva tikrai nebus.

„Heat“ pirmas rungtynes laimėjo net 24 taškų skirtumu ir tai buvo ne tik pirma pergalė serijoje, bet ir iškovotas didelis psichologinis pranašumas prieš antras rungtynes. „Heat“ į Atlantą išvykti turėtų nepralaimėję, o ten bent viena pergalė uždarytų šią seriją. Tiesiog komandų lygių skirtumas per didelis, kad „Hawks“ šioje serijoje įneštų intrigą.

Majamis žaidžia pilnos sudėties, tuo tarpu „Hawks“ be C. Capela bei su ką tik po traumos sugrįžusiu John Collins. Puikias pirmas rungtynes sužaidė Duncan Robinsonas, kuris pataikė net 8 tritaškius iš 9. Sunku tikėtis, kad panašių rungtynių sulauksime dar šioje serijoje, bet „Heat“ pasižymi tuo, kad kiekvienose rungtynėse gali sužaisti vis kitas žaidėjas. Komandiniu žaidimu pasižyminti „Heat“ turėtų greitai uždaryti šią seriją ir ruoštis antram raundui prieš „76ers” – „Raptors” serijos laimėtojus.

NBA konferencijų pusfinaliai

Pasibaigęs pirmas atkrintamųjų etapas didelių staigmenų neatnešė. Nei viena komanda turėjusi namų aikštės pranašumą nepralaimėjo ir visi favoritai pratęsė savo sezoną. Įdomu ir tai, kad pirmame etape nebuvo nei vienų septintų rungtynių, o trejose serijose viskas baigėsi šeštose – visus uždaromuosius serijos mačus laimėjo išvykos komanda – „76ers”, „Grizzlies“ ir „Mavericks“.

Žvelgiant į konferencijų pusfinalius, čia kovos turėtų būti daug įdomesnės. Galbūt, vienintelė „Heat“ – „76ers” serija kelia mažiau intrigos, nes Joelis Embiidas gydosi traumą ir nėra aišku ar sugrįš į trečiąsias bei ketvirtąsias serijos rungtynes. Tuo tarpu kitos poros žada daug įdomesnę kovą.

„Boston Celtics“ – „Milwaukee Bucks“

Galima sakyti, kad „Celtics“ pirmame atkrintamųjų raunde pateikė didžiausią staigmeną. Ne todėl, kad laimėjo seriją prieš „Nets“, o todėl, kad ją laimėjo sausu rezultatu. Pirmos rungtynės Bostone serijoje buvo pačios atkakliausios ir panašu, kad situacija serijoje su „Bucks“ kartojasi. Jeigu prieš „Nets“ pavyko ištraukti pirmas rungtynes, tai „Bucks“ jas laimėjo užtikrintai.

Prieš pat serijos pradžią „Celtics“ čia buvo laikomi favoritai dėl namų aikštės pranašumo, dėl užtikrinto žaidimo prieš „Nets“ ir dar dėl to, kad „Bucks“ visą seriją žais be vieno iš svarbiausio žaidėjo – Khriso Middletono. Vis tik, jau pirmose rungtynėse „Bucks“ atsikovojo namų aikštės pranašumą ir serija tampa daug įdomesnė nei buvo prognozuojama.

Giannio Antetekounmpo vedama „Bucks“ komanda parodė čempionišką charakterį, savo metimus sumetė atsarginiai žaidėjai ir tai leido jiems išsiveržti serijoje. Tuo tarpu „Celtics“ sužaidė labai prastas rungtynes. Nurašyti Bostono komandos serijoje dar tikrai nereikėtų. Ši komanda gali laimėti ne tik namuose, bet ir išvykoje – tuo įsitikinti galėjome dvejomis pergalėmis Brukline. Bus labai įdomu stebėti, kaip „Bucks“ atrodys kitose rungtynėse be K. Middletono, kadangi G. Antetokounmpo vienas visų rungtynių neištrauks, o atsarginiai žaidėjai nėra pakankamai stabilūs.

Dabar „Celtics“ komandai svarbiausia laimėti antras serijos rungtynes ir pasiruošti kovai išvykoje. Pralaimėję antras rungtynes namuose jie beveik uždarytų seriją, kadangi išvykoje laimėti du kartus serijoje bus be galo sunku. Galime tikėtis, kad visą seriją Jaysonas Tatumas nežais taip, kaip atrodė pirmose rungtynėse. Geresnio žaidimo turėtume sulaukti ir iš Jaleno Browno. Jeigu „Celtics“ laimės antras rungtynes, nebūtų keista, jeigu serija į Bostoną sugrįžtų dar ne kartą – šioje serijoje realiausia, kad išvysime maksimalų rungtynių skaičių.

„Memphis Grizzlies“ – „Golden State Warriors“

„Grizzlies“ pirmame etape prieš „Timberwolves“ turėjo labai didelių problemų. Nors šeštose rungtynėse pavyko uždaryti seriją, ji parodė, kad „Grizzlies“ komanda sudaryta jaunų žaidėjų pagrindu. Lygiai taip pat, kaip ir „Timberwolves“. Minesotos komanda trejas rungtynes pralaimėjo laiminėdama dviženkliu skirtumu. Nesugebėjimas uždaryti rungtynių leido „Grizzlies“ komandai savo energija iškovoti pergalę, tačiau to paties tikėtis prieš „Warriors“ būtų naivu.

Jau pirmose rungtynėse „Grizzlies“ prarado namų aikštės pranašumą, kai „Warriors“ nuo antro kėlinio pabaigos žadė be išvaryto Draymondo Greeno, o Steph Curry ir Klay Thompson metė 8/20 ir 6/19 pataikymu. „Grizzlies“ komanda antrą serija iš eilės pradeda pralaimėdama pirmas rungtynes ir atsikovoti namų aikštės pranašumą prieš „Warriors“ bus daug sunkiau.

Nors „Grizzlies“ reguliarųjį sezoną užbaigė antroje vietoje, didelė tikimybė, kad atkrintamosios jiems šioje serijoje ir baigsis. Komanda žaidžia labai energingą, jaunatvišką krepšinį, tačiau atėjus svarbiausioms kovoms ir minutėms gali pritrūkti patirties. Pirmose rungtynėse „Grizzlies“ turėjo dvi atakas persverti rezultatą, tačiau abu kartus Ja Morantui nepavyko pelnyti taškų.

Laimėti išvykoje „Grizzlies“ komandai bus be galo sunku, todėl dabar lieka klausimas ar „Warriors“ seriją uždarys namuose šeštose rungtynėse, ar tai pavyks padaryti greičiau. Nors ši komanda reguliaraus sezono metu demonstravo puikų žaidimą ir atkrintamosiose norisi tikėti komandos sėkme, žvelgiant į tai, kokį potencialą turi ši komanda, jai serija prieš „Warriors“ jau yra didelis laimėjimas. Pats S. Curry po pirmų rungtynių sakė, kad jiems laimėti padėjo čempioniškas charakteris. Labai didelė tikimybė, kad būtent tai lėmė ne tik pergalę pirmose rungtynėse, bet tuo pačiu nulems ir visos serijos rezultatą.

Nepamiršti reikia ir gan silpną „Grizzlies“ gynybą. „Timberwolves“ turėjo nemažai galimybių puolime, o tokį talentą puolime turinti komanda kaip „Warriors“, šiomis skylėmis gynyboje tikrai pasinaudos.

„Miami Heat“ – „Philadelphia 76ers

Labai gaila, bet panašu, kad turime pirmą rimtą traumą, kuri gali nulemti serijos baigtį dar jai neprasidėjus. Taip, K. Middletono trauma „Bucks“ komandai irgi gali lemti labai daug, bet „76ers” be J. Embiid tiesiog yra visai kitokio lygio komanda. Rezultatyviausias reguliaraus sezono žaidėjas, vienas iš MVP kandidatų tikrai nežais pirmose dvejose rungtynėse ir nėra aišku ar sugrįš į rungtynes Filadelfijoje.

„Heat“ komanda turi puikią galimybę išsiveržti serijoje 2:0 ir jeigu pavyktų bent vieną kartą laimėti Filadelfijoje, kas yra labai realu, serija jau būtų baigta. Net ir su sugrįžusiu J. Embiid laimėti serijoje pralaimint 1:3 bus be galo sunku. Atkreipti dėmesį reikėtų ir į tai, kad su sveiku J. Embiid šioje serijoje „Heat“ irgi būtų laikomi favoritu. Šioje serijoje be galo reikės James Hardeno pastangų, tačiau žaidėjui tempti komandą reikės prieš vieną iš geriausių lygos gynėjų – Jimmy Butler. Be J. Embiid „Heat“ komanda galės koncentruotis į Filadelfijos komandos gynėjus ir Tobias Harris, kadangi priekinė linija be kamerūniečio yra visiškai tuščia.

„Heat“ komanda ši sezoną išsiskiria tuo, kad kiekvienose rungtynėse gali būti vis kitas rezultatyviausias žaidėjas. Šiuo metu nedidelę traumą gydosi Kyle Lowry ir nors tai atrodo svarbus žaidėjas, be jo „Heat“ komanda tikrai nesugriūna. Majamio ekipa suburta taip, kad iškritus vienam žaidėjui, atsiranda daugiau galimybių kitam. Taip pat, „Heat“ turi puikiai besiginančių žaidėjų ir tai pamatėme serijoje prieš „Hawks“, kai Trae Young nieko negalėjo padaryti, tai turėtume pamatyti ir serijoje prieš „76ers”.

Visose pagrindinėse pozicijoje „Heat“ turi patikima gynėją. Jimmy Butler, P. J. Tucker ir Bam Adebayo. Nuvertinti nereikėtų ir atsarginių žaidėjų, kurie gali duoti naudos ne tik keliais taikliais metimais, bet ir gera gynyba. Vienas iš jų – Calebas Martinas. Kitas žaidėjas, apie kurį paskutiniu metu kalbama labai nedaug – Victoras Oladipo. Galintis tiek gintis, tiek pulti bei komandai atnešti nemažai naudos. Panašu, kad „Heat“ – „76ers” serija pasibaigė dar jai neprasidėjus, kuomet buvo pranešta, kad traumą patyrė J. Embiidas.

„Phoenix Suns“ – „Dallas Mavericks“

Tai viena iš sunkiausiai nuspėjamų serijų, kadangi pirmas raundas neparodė šių komandų pajėgumo. „Suns“ tik dvejas su puse rungtynių žaidė su Devinu Bookeriu, o „Mavericks“ savo pranašumą įrodė prieš labai prastai atrodžiusią „Jazz“ komandą. Luka Doncic laimėjo pirmą savo seriją atkrintamosiose ir čia žaidėjas tikrai nenorės sustoti. Vis tik, žaisti prieš „Suns“ bus daug sunkiau nei prieš „Jazz“ ir žaidimas vienas prieš vieną su atmetimu prie tritaškio linijos stovinčiam žaidėjui gali taip sėkmingai nebeveikti.

Jeigu „Jazz“ turi gerai besiginančių žaidėjų, tai „Suns“ jų turi ne ką mažiau. Nors Finikso komanda neturi Rudy Gobert, kuris lauktų po krepšiu, jie turi Mikal Bridges, Jow Crowder, Torrey Craig – tai žaidėjai, kurie gali puikiai gintis bet kurioje aikštelės vietoje ir nuo to slovėnui bei kitiems „Mavericks“ žaidėjams lengviau nebus.

Dalaso komandai šioje serijoje lengviau nebus, tačiau „Suns“ komandai taip pat. Kiek netikėtai „Pelicans“ davė kovą Finikso komandai ir sunku pasakyti, ar dėl to, kad D. Bookeris nežaidė dėl traumos, ar komanda buvo per daug atsipalaidavusi, ar „Suns“ nebėra tokie neįveikiami kaip reguliaraus sezono metu. Pirmose serijos rungtynėse turėtume pamatyti tikrąjį „Suns“ komandos veidą ir jeigu jis bus toks, kurį matėme praeitais metais bei dar geresnis – Finikso ekipa be jokių abejonių yra favoritė ne tik žengti į kitą etapą, bet ir žaisti finale.

Žvelgiant iš šono į „Suns“ komandą, ji atrodo kaip labiausiai subalansuota ekipa. Komandos žaidimas nuostabaus įžaidėjo rankose, komandoje yra gerai besiginančių krepšininkų, D. Bookeris savo taškus gali susirinkti beveik nežaisdamas su kamuoliu, o priekinėje linijoje yra talentingasis Deandre Aytonas. Jeigu „Mavericks“ komanda pasinaudojo prastu „Jazz“ žaidimu, tai serijoje prieš „Suns“ turėtų pasijausti tai, ką matėme ankstesniais „Mavericks“ sezonais – slovėnui ir vėl pritrūks pagalbos iš komandos draugų.

NBA konferencijų finalai

Po sužaistų dviejų septintų rungtynių serijose, tapo aiškios visos konferencijų finalo dalyvės. Tiek rytų, tiek vakarų konferencijoje matysime komandas, kurios paskutiniu metu taip toli nenueidavo. Dėl vietos NBA finale kovos Majamio „Heat“ ir Bostono „Celtics“ bei „Warriors“ ir „Mavericks“. Bostono komanda po puikių šeštų rungtynių išvykoje prieš „Bucks“, seriją uždarė namuose, kur „Bucks“ komandai buvo labai sunku. Tuo tarpu Finikse septintos rungtynės „Mavericks“ komandai buvo dar lengvesnės – L. Doncic vedama komanda nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą ir jau antrame kėlinyje galėjo galvoti apie kitą etapą.

„Suns“ – „Mavericks“ serija įdomi tuo, kad nei vienose rungtynėse nebuvo intrigos ir iki septintų rungtynių namuose rungtyniavusi komanda jau trečiame kėlinyje kontroliuodavo situaciją.

„Miami Heat“ – „Boston Celtics“

Jeigu pažvelgtume į tai, prieš ką „Heat“ turėjo žaisti šiais metais atkrintamosiose, galima sakyti, kad turėjo lengviausius varžovus iš visų likusių komandų. Iš kitos pusės – jie patys tai užsitarnavo užimdami pirmą vietą rytų konferencijoje. Jeigu pirmas raundas prieš „Hawks“ nebuvo sunkus dėl lygių skirtumo, tai antrame raunde prieš „76ers“ daug lėmė tai, kad pirmas dvejas rungtynes dėl traumos praleido J. Embiid, kas leido „Heat“ komandai susikurti 2:0 persvarą. Koks svarbus J. Embiid komandai, galėjome pamatyti trečiose ir ketvirtose rungtynėse Filadelfijoje, kur serija tapo 2:2.

Nors „76ers” sugrįžo į seriją ją išlygindami 2:2, „Heat“ iškovojo kitas dvi pergales ir užtikrintai žengė į konferencijos finalą, kur laukia kol kas stipriausias varžovas šiais metais – „Celtics“. Bostono komanda 4:0 sutriuškino „Nets“ žvaigždyną, o tada septynių rungtynių serijoje nugalėjo praeitų metų čempionus. Galima sakyti, kad „Bucks“ buvo be K. Middletono, kuris yra labai svarbi komandos dalis ir šioje serijoje būtų tikrai padėjęs, gal net serija būtų pasibaigus kitaip, tačiau nuvertinti „Celtics“ dėl to tikrai nereikėtų. Nuostabią seriją sužaidė J. Tatum, kuris buvo pagrindinis komandos gelbėtojas lemiamose šeštose rungtynėse Milvokyje.

Panašu, kad „Heat“ šioje serijoje irgi nebus pilnos sudėties, nes problemų turi K. Lowry. Nors tai didelė pavardė NBA lygoje, „Heat“ komandoje jis didelės reikšmės paskutiniu metu neturi, o serijoje prieš „76ers“ atrodė, kad komandai netgi geriau, kai jo nėra aikštėje. Didžiausias „Heat“ pranašumas šioje serijoje yra tai, kad jie pradės ir jeigu reikės, užbaigs seriją namuose. Turint omenyje, kad „Celtics“ tiek prieš „Nets“, tiek prieš „Bucks“ du kartus laimėjo išvykoje, namuose „Heat“ turės didžiausią iššūkį šiose atkrintamosiose.

Tai dvi komandos demonstruojančios geriausią gynybą, nebūtų keista, jeigu laimėjusi komanda nesurinktų ir 100 taškų. Pirmose rungtynėse turėtume pamatyti, kaip „Heat“ pasiruošusi gintis prieš pagrindinius „Celtics“ žaidėjus, tuo tarpu Bostono komandai lengva irgi nebus, nes Majamio komanda, kitaip nei „Bucks“, turi daug aukšto lygio žaidėjų, o ne vieną G. Antetokounmpo aplink kurį apstatyti pagalbiniai komandos nariai. Realu, kad Bostono komanda čia ir vėl gali turėti septynių rungtynių seriją, tik šį kartą lemiamos rungtynės bus žaidžiamos išvykoje, kas gali nulemti ir visai kitokią serijos baigtį. Abiejų komandų šansai žengti į finalą lygūs.

„Golden State Warriors“ – „Dallas Mavericks“

„Mavericks“ septintose serijos rungtynėse padarė tai, ką komandoms retai pavyksta pasiekti – laimėti lemiamas rungtynes išvykoje. Tokioje situacijoje esančios komandos namuose laimi daug dažniau, o ir serijos eiga vedė prie to, kad „Suns“ turėtų pratęsti savo gerą sezoną. Vis tik Finikso komanda nuo pat rungtynių pradžios negalėjo nieko padaryti ir per tris kėlinius komanda buvo įmetusi vos 50 taškų. Pagrindiniai komandos žaidėjai – C. Paul, D. Booker ir D. Ayton pelnė tik 26 taškus, tuo tarpu „Mavericks“ trys žaidėjai L. Doncic, S. Dinwiddie ir J. Brunson pelnė atitinkamai 35, 30 ir 24 taškus.

Dalaso komanda tęsia puikų žygį NBA atkrintamosiose. Pirmame raunde „Mavericks“ buvo pavojingoje situacijoje, nes pirmas dvejas rungtynes praleido L. Doncic. Vis tik pavyko atsilaikyti ir panašu, kad privertė „Jazz“ komandą susimąstyti apie komandos ateitį. Permainų vasarą šioje organizacijoje turėtų būti nemažai. Po puikios serijos prieš „Jazz“ atrodė, kad „Mavericks“ atsimuš į geriausią šio sezono reguliaraus sezono komandą, ypač po pirmų dviejų rungtynių, kai pralaiminėjo 0:2, tačiau tada laimėjo keturias rungtynes iš penkių ir L. Doncic toliau įrodinėja, kad jau dabar yra vienas geriausių žaidėjų NBA lygoje.

Žvelgiant iš „Warriors“ pusės, „Mavericks“ yra geresnis varžovas, kadangi S. Curry kariauna turės ne tik namų aikštės pranašumą, ko neturėtų prieš „Suns“, bet ir žaidimo stilius jiems labiau priimtinas. „Mavericks“ neturi stiprios priekinės linijos, todėl „Warriors“ galės sėkmingai atsakyti mažu penketu. Ypač gerai turėtų veikti „Warriors“ penketas su D. Green, K. Thompson, A. Wiggins, J. Poole ir S. Curry.

Žiūrint iš „Mavericks“ pusės, „Warriors“ komanda neturi daug jėgos po krepšiu, kas galėtų stabdyti L. Doncic prasiveržimus. J. Morant serijoje prieš „Warriors“ ne kartą baudė komandą įsiverždamas į baudos aikštelę, todėl to paties galima tikėtis ir iš L. Doncic. Susispausti po krepšiu bus labai pavojinga, nes aplink save slovėnas dažniausiai turi aikštėje keturis gerai tritaškius metančius žaidėjus. Vienas iš didžiausių „Warriors“ pranašumų šioje serijoje – tokio lygio rungtynių patirtis. Būtent tai ir turėtų tapti lemiamu veiksniu „Warriors“ komandai patenkant į NBA finalą.

NBA finalas – „Golden State Warriors“ prieš „Boston Celtics“

Jeigu po puikaus sezono starto „Warriors“ buvo galima įsivaizduoti NBA finale, tai „Celtics“ paneigė visas prognozes. Pirmoje sezono pusėje Bostono komanda kėlė labai daug klausimų, buvo svarstoma apie dideles permainas, tačiau antroji sezono pusė ir atkrintamosios parodė visai kitokį klubo veidą. Kelias iki finalo „Celtics“ buvo vienas iš sunkiausių – nugalėta K. Duranto vedama „Nets“, kuri galėjo užimti daug aukštesnę vietą rytuose, jeigu ne traumos sezono metu. Antrame raunde laukė NBA čempionai „Bucks“, o konferencijos finale geriausia rytų konferencijos komanda.

Nuostabią formą demonstruoja J. Tatum ir visa „Celtics“ komanda, tačiau būsimas varžovas yra sunkiausias, su kuriuo teko žaisti. Jeigu „Nets“ ir „Bucks“ išsiskyrė kaip žvaigždžių komanda su stipriais vidutiniokais, tai „Heat“ galima priskirti prie kitokio stiliaus komandos, kurioje yra žaidėjų, kurie gali iššauti ir nulemti rungtynių baigtį. Be Jimmy Butler „Heat“ komandoje nelabai kas ir sužaidė gerų rungtynių, todėl viskas būdavo bandoma laimėti per kietą gynybą. „Warriors“ komandoje irgi yra aiškūs lyderiai, tačiau vienas iš keturių žaidėjų bet kuriose rungtynėse gali sumesti 30 ir daugiau taškų.

Bus labai įdomu stebėti, kaip veiks „Celtics“ komandos gynyba, nes čia uždengti S. Curry ar K. Thompson neužteks. Nereikia pamiršti, kad yra A. Wiggins bei J. Poole. Marcus Smart bus labai svarbus žaidėjas gynyboje, tačiau visų žaidėjų vienas neuždengs. Jeigu ankstesniuose raunduose reikėjo didelio darbo gynyboje iš Robert Williams III, Grant Williams ir Al Horford, tai dabar viskas persimeta ant gynėjų pečių.

„Warriors“ turėdami namų aikštės pranašumą yra laikomi šio finalo favoritai ir su tuo galima sutikti. Kelias iki finalo nebuvo pats sunkiausias, tačiau per visą šį laiką komanda galėjo dar labiau pajausti vienas kitą. Sukaupta finalų patirtis bus vienas iš pagrindinių dalykų, kas turėtų nulemti „Warriors“ triumfą, turint omenyje, kad nei vienas iš pagrindinių „Celtics“ žaidėjų dar nėra žaidęs NBA finale.

Autorius: Žilvinas Vaščiūnas

Related Posts

1 thoughts on “NBA atkrintamosios 2022 – apžvalga ir prognozės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *