UEFA Europos lygos finalas 2022 statymai 7bet
Futbolas

UEFA Europos lygos finalas 2022: apžvalga ir prognozė

Šio sezono UEFA Europos lyga buvo įdomi kaip niekad. Atkrintamosiose galėjome matyti tokias komandas kaip Dortmundo „Borrusia“, Neapolio „Napoli“, Barselonos „FC Barcelona“. Nei vienai iš šių komandų pasiekti finalo nepavyko ir jame žais komandos, kurių niekas nesitikėjo pamatyti. Gegužės 18 dieną vykstantis UEFA Europos lygos finalas 2022 Sevilijoje mums atneš Frankfurto „Eintracht“ ir Glazgo „Rangers“ futbolo spektaklį.

1899 metais įkurtas „Eintracht“ klubas į tokias aukštumas sugrįžta po daugiau nei 40 metų. Komandai vieną kartą yra pavykę laimėti Europos lygą, kuri tuo metu vadinosi „UEFA Cup“. 1979-80 m. sezonas tuomet Frankfurto klubui buvo pergalingas. Nuo to laiko nieko panašaus padaryti nepavyko.

Dar senesniam futbolo klubui, kuris buvo įkurtas 1872 metais, niekada nėra pavykę laimėti UEFA Europos lygo. Šis sezonas klubui yra istorinis – 150 metų ir žaisti finale jau yra vienas iš didžiausių klubo pasiekimų. „Rangers“ UEFA Europos lygos finale žaidė 2007-08 m. sezone, bet tada 2:0 pralaimėjo prieš „Zenit“.

UEFA Europos lygos finalas 2022: data ir stadionas

2021-22 m. sezono UEFA Europos lygos finalas vyks Sevilijoje, „Ramon Sanchez Pizjuan“ stadione, kuris priklauso „FC Sevilla“ klubui. Paskelbus finalo vietą, nemažai Sevilijos klubą palaikančių fanų pagalvojo, kad šie metai gali būti ir vėl sėkmingi jų klubui. Per paskutinius 8 metus, net 4 kartus UEFA Europos lygą laimėjo būtent „FC Sevilla“, tačiau šiais metais komanda atkrintamosiose pralaimėjo prieš Londono „West Ham United“.

Šiame stadione UEFA Europos lygos finalas vyks pirmą kartą, o iš viso galės susirinkti 42 000 žiūrovų. Įdomu tai, kad 2002-03 m. UEFA Europos lygos finalas vyko kitame Sevilijos mieste esančiame stadione ir tada žaidė kitas Glazgo klubas – „Celtic“. Deja, bet finalas buvo nesėkmingas ir 2:3 pralaimėjo prieš „FC Porto“.

Paskutiniu metu UEFA Europos lygos finale dominuodavo Ispanijos futbolo klubai. Nuo 2003-04 m. sezono, net 11 kartų laimėjo Ispanijos komandos – „Valencia“, Madrido „Atletico“, „FC Sevilla“ bei praeitais metais „Villarreal“. Nuo 2000-01 m. sezono vos keli mažiau tarptautinės patirties turintys klubai galėjo džiaugtis tokiu pasiekimu. 2001-02 m. sezone laimėjo „Feyenoord“, 2004-05 m. „CSKA“, 2008-09 m. „Shakhtar“. Visus kitus kartus finalą laimėdavo gerai žinomi ir dažnai dėl aukščiausių vietų Europos turnyruose žaidžiančios komandos.

„Eintracht“ – „Rangers“ apžvalga ir prognozė

Nors paskutiniu metu šios komandos negali pasigirti gerais pasiekimais, taip sutapo, kad du mažai tokio lygio patirties turintys klubai susitinka finale ir vienas iš jų kitą sezoną varžysis UEFA Čempionų lygoje. Frankfurto „Eintracht“ komanda Vokietijos lygoje nelaimėjo nei vienų iš paskutinių septynių rungtynių ir šiuo metu užima 11-ą vietą, kas reiškia, jog norint žaisti ktią sezoną Europos klubų turnyruose, būtina laimėti UEFA Europos lygos finalą.

Šiuo metu Vokietijos komandos koncentracijas į Europos lygą yra akivaizdi. Vokietijoje užimti aukštos vietos galimybių nebėra, tačiau pasiekti istorinę pergalę Europoje šansų yra labai daug. Tuo tarpu „Rangers“ klubas per Škotijos čempionatą yra užsitikrinęs vietą žaisti atrankoje į UEFA Čempionų lygą ir vis dar turi galimybių kitą sezoną žaisti Europos turnyruose. Tačiau, 150 metų jubiliejų švenčianti komanda bet kokia kaina sieks pirmą kartą laimėti UEFA Europos lygą.

Abi komandos atkrintamosiose turėjo nueiti labai nelengvą kelią. Dėl patekimo į aštuntfinalį „Rangers“ klubas turėjo kautis su gerai žinoma komanda Europoje – „Borussia“. Niekas nesitikėjo, kad Škotijos klubas ne tik pateks tarp 16-os stipriausių komandų, bet ir įmuš 6 įvarčius per dvejas rungtynes. Tuo tarpu „Eintracht“ didžiausią išbandymą turėjo ketvirtfinalyje, kur laukė „FC Barcelona“. Pirmos rungtynės baigėsi 1:1, tačiau antrose rungtynėse Barselonoje Vokietijos klubas tiesiog uždominavo. Rungtynes pradėjo 3:0 ir tai lėmė jiems patekimą į pusfinalį.

Pusfinalyje „Rangers“ turėjo įveikti „RB Leipzig“ komandą, kuri Vokietijoje yra 5-oje vietoje ir turi galimybių patekti į ketvertuką. Glazgo klubas reikalus išsprendė ne kur kitur, bet namuose. Šį sezoną „Rangers“ namuose Europos lygos atkrintamosiose žaidžia nuostabiai. 3:0 laimėta prieš „Crvena Zvezda“, 3:1 laimėta prieš „FC Braga“ ir pusfinalyje 3:1 laimėta prieš „RB Leipzig“. Kur problemų komanda turi, tai išvykoje – aštuntfinalyje, ketvirtfinalyje ir pusfinalyje komanda pralaimėjo pirmas rungtynes išvykoje.

UEFA Europos lygos finalas 2022: prognozė

Atsižvelgiant į tai, kaip „Rangers“ klubas yra priklausomas nuo savų žiūrovų ir sėkmės savo stadione, žaidžiant finalo rungtynes gali būti labai sunku. Škotijos klubas per keturias atkrintamųjų rungtynes išvykoje laimėjo tik vieną kartą, prieš „Borussia“. Visuose kituose etapuose buvo patirti pralaimėjimai. Finalas žaidžiamas iš vienerių rungtynių ir čia koncentraciją „Rangers“ komandai reikės parodyti nuo pat pradžių. Kad komanda moka susikaupti ir sugrįžti į seriją bei ją laimėti, „Rangers“ jau parodė.

Šiuo klausimu Frankfurto komanda yra stabilesnis pasirinkimas. „Eintracht“ forma Vokietijos lygoje labai kritusi ir akivaizdu, kad visas dėmesys skiriamas būtent UEFA Europos lygai. Įdomu tai, kad atkrintamosiose ši komanda pademonstravo atvirkštinį rezultatą nei „Rangers“. Frankfurto komanda aštuntfinalyje, ketvirtfinalyje ir pusfinalyje laimėjo išvykos rungtynes. Dvi iš jų buvo pirmosios rungtynės, vieną kartą Barselonoje tai buvo atsakomosios rungtynės. Galima sakyti, kad finale susitinka puikiai išvykoje ir namuose žaidžiančios komandos. Dėl to, daugiau pranašumų turi „Eintracht“ klubas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *