ACB atkrintamosios
Krepšinis

Ispanijos krepšinio lygos „ACB“ atkrintamosios 2023 m. – apžvalga ir prognozės

Ispanijos krepšinio lygos „ACB“ atkrintamosios 2023 m. – apžvalga ir prognozės

Stipriausias Europos vietinis krepšinio čempionatas užbaigė reguliarųjį sezoną ir gegužės 27 dieną pradeda atkrintamąsias. Reguliaraus sezono nugalėtoju ir vėl tapo Barselonos „FC Barcelona“, o tai reiškia, kad namų aikštės pranašumą komanda turės visų atkrintamųjų metu. Praeitais metais „Barca“ irgi turėjo namų aikštės pranašumą, bet finale 1:3 pralaimėjo prieš Madrido „Real“.

Antroje vietoje liko Vitorijos „Baskonia“, kuri turėjo tokį patį rezultatą (28-6) kaip ir Madrido „Real“. Šios komandos potencialiai gali susitikti pusfinalyje, kuris turėtų būti itin įdomus, kadangi „Baskonia“ šį sezoną prieš „Real“ laimėjo visus keturis kartus – po du „ACB“ lygoje ir Eurolygoje. Vitorijos komandos namų pranašumas į pusfinalį gali įnešti dar daugiau intrigos.

Aštuntą vietą užėmė Eurolygoje žaidusi Valensijos komanda, kuri ketvirtfinalyje stos į kovą prieš „FC Barcelona“. Praeitais metais Valensijos komanda buvo užėmusi trečią vietą reguliariajame sezone, tačiau ketvirtfinalyje 1:2 pralaimėjo prieš „Baskonia“. Didelė tikimybė, kad antrus metus iš eilės komandai nepavyks peržengti ketvirtfinalio barjero.

Į atkrintamąsias nepateko Mareko Blaževičiaus atstovaujama „Obradoiro CAB“. Su 14 pergalių ir 20 pralaimėjimų komanda užėmė 10-12 vietas. Sezonas baigtas ir kitam lietuviui Martinui Gebenui. Jo atstovaujama Manresos „Baxi“ su 12 pergalių ir 22 pralaimėjimais liko keturioliktoje vietoje. Paskutines dvi vietas užėmė ir į antrą Ispanijos krepšinio lygą iškrito Sevilijos „Real Betis“ ir Fuenlabrados „Baloncesto“. 2014 metais Marco Gasolio įkurta komanda sėkmingai debiutavo „ACB“ lygoje – nors iškovojo 11 pergalių ir patyrė 23 pralaimėjimus, to užteko užimti 15-ą vietą ir išlikti lygoje.

„ACB“ atkrintamųjų tvarkaraštis

Ispanijos krepšinio lygoje atkrintamosios prasideda nuo ketvirtfinalio, kuriame žaidžiama iki dviejų pergalių, o pusfinaliai ir finalas žaidžiami iki trijų pergalių. Aiški pusfinalių ir finalo data paaiškės po sužaistų ketvirtfinalių – jiems užsitęsus, bus pradedama žaisti vėliau. Pilnas „ACB“ 2023 m. ketvirtfinalių tvarkaraštis:

– Gegužės 27 d. 19:30 val. Vitorijos „Baskonia“ – Badalonos „Joventut“
– Gegužės 28 d. 13:30 val. Madrido „Real“ – Las Palmo „Gran Canaria“
– Gegužės 28 d. 22:00 val. Tenerifės „Lenovo“ – Malagos „Unicaja“
– Gegužės 29 d. 22:00 val. Barselonos „FC Barcelona“ – Valensijos „Valencia“
– Gegužės 30 d. 22:00 val. Badalonos „Joventut“ – Vitorijos „Baskonia“
– Gegužės 31 d. 22:00 val. Las Palmo „Gran Canaria“ – Madrido „Real“
– Birželio 1 d. 22:00 val. Malagos „Unicaja“ – Tenerifės „Lenovo“
– Birželio 2 d. 22:00 val. Valensijos „Valencia“ – Barselonos „FC Barcelona“
– Birželio 3 d. 19:30 val. Vitorijos „Baskonia“ – Badalonos „Joventut“ (jeigu reikės)
– Birželio 3 d. 22:00 val. Madrido „Real“ – Las Palmo „Gran Canaria“ (jeigu reikės)
– Birželio 4 d. 14:00 val. Tenerifės „Lenovo“ – Malagos „Unicaja“ (jeigu reikės)
– Birželio 4 d. 22:00 val. Barselonos „FC Barcelona“ – Valensijos „Valencia“ (jeigu reikės)

„ACB“ finalo apžvalga ir prognozė

Kaip ir buvo galima tikėtis, 2022-23 m. ACB finalo serijoje matysime Barselonos „FC Barcelona“ ir Madrido „Real“ susitikimą. Abi komandos pusfinalį laimėjo 3:1, o šį sezoną tarpusavyje komandos žaidė šešis kartus. Prieš sezono pradžią vykusiame turnyro „Supercopa“ finale „Real“ po pratęsimo laimėjo 89-83. ACB lygoje „Barca“ laimėjo abu kartus, Eurolygos reguliariajame sezone komandos apsikeitė po pergalę, tačiau svarbiausiose sezono rungtynėse iki šiol – Eurolygos pusfinalyje „Real“ pergalę šventė 78:66.

Finalo serija prasidės dvejomis rungtynėmis Barselonoje, o žaidžiama bus iki trejų pergalių. Pilnas ACB 2023 m. finalo tvarkaraštis:

– Birželio 16 d. 22:00 val. Barselonoje
– Birželio 18 d. 19:30 val. Barselonoje
– Birželio 20 d. 22:00 val. Madride
– Birželio 22 d. 22:00 val. Madride (jeigu reikės)
– Birželio 25 d. 22:00 val. Barselonoje (jeigu reikės)

Žvelgiant į patį finalą, sezono metu atrodė, kad „FC Barcelona“ yra stipresnė komanda, tačiau metai iš metų galime matyti, kaip svarbiausiose kovose Madrido „Real“ krepšininkai parodo čempionišką charakterį ir laimi svarbiausias rungtynes. Praeitais metais matėme identišką situaciją – „FC Barcelona“ Madrido komandai pralaimėjo Eurolygos pusfinalyje, o ACB finalo serijoje turėjo namų aikštės pranašumą ir buvo laikoma favorite. Vis tik, „Real“ pirmose rungtynėse šventė pergalę ir nors „FC Barcelona“ antrose išlygino seriją, namuose Madrido komanda susitvarkė gana nesunkiai.

Finalo serijoje žais solidžią formą demonstruojantis Guerschonas Yabusele, kurio nebuvo Eurolygos pusfinalyje. Žaisti vis dar negali G. Deckas, kuris dažnai „Barcos“ komandai pridarydavo problemų, todėl prancūzo geras žaidimas yra labai svarbus, nes be jo ketvirta pozicija atrodo gana silpnai. Nors Eurolygos pusfinalyje matėme, kaip solidžiai prieš N. Mirotičių atstovėjo Mario Hezonja.

Motyvacijos „FC Barcelona“ komandai trūkti tikrai neturėtų. Per paskutinius kelerius metus buvo pralaimėtos svarbiausios kovos Madrido komandai, o vasarą gali laukti didelės permainos komandoje. Jau dabar kalbama, kad „Barca“ vasarą paliks N. Mirotičius, neaišku ir dėl Šarūno Jasikevičiaus ateities. Finalo serija prieš Madrido „Real“ potencialiai gali vainikuoti N. Mirotičiaus etapą Barselonoje.

Tuo tarpu Madrido komanda į finalo seriją žengia be jokio spaudimo. „Real“ jau nebeturi ką įrodinėti ir net neapgynę ACB čempionų vardo, galėtų džiaugtis puikiu sezonu. Labiausiai dėl finalo serijos pergyventi turėtų Chusas Mateo. Laimėjus finalą, tikriausiai neliktų abejonių, kad strategą reikia palikti vyriausio trenerio kėdėje, tuo tarpu jį pralaimėjus, gali sugrįžti kalbos apie trenerio pakeitimą. Turint omenyje, kad Sergio Scariolo nesusitarė su „Raptors“, jis yra rimtu kandidatu perimti „Real“ komandos vairą.

Didžiausias pranašumas serijoje „FC Barcelona“ komandos namų aikštės pranašumas. ACB lygoje „Barca“ namuose šį sezoną žaidžia puikiai ir tikrai nebūtų staigmena, jeigu į Madridą komanda vyktų rezultatui esant 2:0. Neabejojama, kad ilgoje serijoje bus stengiamasi išnaudoti išretėjusią „Real“ komandos priekinę liniją, ko nepavyko padaryti Eurolygos pusfinalyje. Intrigos finale turėtume pamatyti kur kas daugiau nei praeitais metais, o laimėti visą finalą daugiau šansų turi „FC Barcelona“.

„ACB“ pusfinalių apžvalga ir prognozės

Kiek netikėtai šiais metais ACB ketvirtfinaliuose nepamatėme trečiųjų rungtynių. Tačiau, staigmenų vis tiek netrūko, o didžiausia – Vitorijos „Baskonia“ 0:2 pralaimėjimas prieš Badalonos „Joventut“. Į pusfinalį taip pat pateko ir Malagos „Unicaja“, kuri ketvirtfinalį pradėjo neturėdama namų aikštės pranašumo. Madrido „Real“ ir „FC Barcelona“ į pusfinalius žengė gana užtikrintai. Pilnas ACB pusfinalių tvarkaraštis:

„FC Barcelona“ – „Unicaja“

– Birželio 7 d. 22:00 val. Barselonoje
– Birželio 9 d. 22:00 val. Malagoje
– Birželio 11 d. 19:30 val. Barselonoje (jeigu reikės)
– Birželio 13 d. 22:00 val. Malagoje (jeigu reikės)
– Birželio 15 d. 23:00 val. Barselonoje (jeigu reikės)

„Real“ – „Joventut“

– Birželio 6 d. 22:00 val. Madride
– Birželio 8 d. 22:00 val. Badalonoje
– Birželio 10 d. 19:30 val. Madride (jeigu reikės)
– Birželio 12 d. 22:00 val. Badalonoje (jeigu reikės)
– Birželio 14 d. 23:00 val. Madride (jeigu reikės)

Barselonos „FC Barcelona“ – Malagos „Unicaja“

Malagos „Unicaja“ ir toliau tęsia gana sėkmingą sezoną. Jeigu ne FIBA Čempionų lygos pralaimėjimas pusfinalyje, komanda turėjo didelius šansus tapti šio čempionato nugalėtoju. Taip pat sezono viduryje buvo laimėta „Copa del Rey“, o dabar komanda žaidžia ACB pusfinalyje. Nors šioje poroje „FC Barcelona“ yra ryški favoritė, pasikandžioti „Unicaja“ tikrai gali.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė tris kartus, du kartus pergalė šventė Š. Jasikevičiaus treniruojama „Barca“. Tačiau skaudžiausias pralaimėjimas buvo patirtas „Copa del Rey“ turnyro ketvirtfinalyje. Tada „Unicaja“ 89:87 pergalę šventė po pratęsimo. ACB lygoje „Barca“ namuose laimėjo 75:60, o išvykoje 86:81.

Ketvirtfinalyje „FC Barcelona“ gana nesunkiai įveikė „Valencia“ – namuose 84:74, o išvykoje net 87:64. Tuo tarpu „Unicaja“ išvykoje seriją pradėjo laimėdami 72:59, o namuose laimėjo dar lengviau – 97:74. Bus labai įdomu pamatyti, kaip solidžią formą demonstruojanti „Unicaja“ pakovos prieš „FC Barcelona“. Nuo kovo pabaigos „Unicaja“ laimėjo 15 rungtynių iš 18. Trys pralaimėjimai buvo patirti iš eilės – prieš „Real“ ACB lygoje ir tada FIBA Čempionų lygos pusfinalyje bei rungtynėse dėl trečios vietos.

Apie „Barca“ daug kalbėti tikrai nereikia – tai daug talentingesnė komanda, kuri siekia kuo greičiau pamiršti nesėkmę Eurolygos „Final 4”. Akivaizdu, kad komandos tikslas tik vienas – tapti ACB lygos čempionais. Rungtynės prieš „Valencia“ parodė, kad komanda nusiteikusi gana rimtai ir psichologinės duobės nesijaučia. Puikias pirmąsias rungtynes sužaidė Nikola Mirotičius – 25 minutės, 27 taškai (7/10 tritaškių).

Daug intrigos šioje serijoje tikėtis nereikėtų ir tikrai nebūtų keista, jeigu „FC Barcelona“ į finalą žengtų nepralaimėjusi. Barselona namuose šį sezoną beveik nepralaimi, todėl daugiausiai intrigos kelia antrosios rungtynės – tai vienintelis šansas „Unicaja“ komandai seriją dar kartą sugrąžinti į Malagą.

Madrido „Real“ – Badalonos „Joventut“

Madrido komanda turėtų džiaugtis, kad ketvirtfinalyje „Joventut“ įveikė „Baskonia“. Vitorijos komanda šį sezoną prieš „Real“ buvo laimėjusi visus keturis kartus ir akivaizdu, kad tai nebuvo pati parankiausia komanda. Tuo tarpu prieš „Joventut“ Eurolygos čempionams sudėtinga tikrai neturėtų būti.

Ketvirtfinalyje, kaip ir buvo galima tikėtis, Madrido „Real“ nesunkiai įveikė „Gran Canaria“ – namuose laimėjo 95:68, o išvykoje 81:89. „Joventut“ seriją pradėjo išvykoje ir šventė labai netikėtą pergalę 99:91. Prie to daugiausiai prisidėjo Kyle Guy – amerikietis per 35 minutes pelnė 36 taškus ir pataikė net 9 iš 16 tritaškių. Namuose „Joventut“ laimėjo 83:76, o rezultatyviausias ir vėl buvo K. Guy – 22 taškai (4/8 tritaškiai).

Tokia „Baskonia“ komandos sezono pabaiga tikrai nuvilianti. Nepavyko patekti į Eurolygos TOP 8, nors ilgą laiką laikėsi tarp aštuonių stipriausių, o ACB lygoje užėmę antrą vietą, kas leistų turėti namų aikštės pranašumą pusfinalyje, sugebėjo pralaimėti septintą vietą užėmusiai „Joventut“. Badalonos komanda tikrai nėra nuvertinama, tai kaip tik dar vienas patvirtinimas, kokia stipri ACB lyga, tačiau pusfinalis „Baskonia“ – „Real“ keltų kur kas daugiau susidomėjimo.

Madrido „Real“ į pusfinalį žengia turėdami 12 pergalių seriją. Per šią seriją buvo 3 kartus iš eilės laimėta ketvirtfinalyje prieš „Partizan“, o tada dvi pergalės iškovotos Eurolygos finaliniame ketverte. Komanda ir toliau rodo čempionų charakterį, o atsižvelgiant į komandų sudėtis, „Real“ sausai laimėtas pusfinalis tikrai nebūtų staigmena. Nors žaisti vis dar negali G. Deckas, svarbų vaidmenį komandoje vaidina Eurolygoje suspenduotas G. Yabusele.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė du kartus ir abi pergales iškovojo „Real“. Namuose laimėjo 96:79, o išvykoje – 86:76. Įdomu tai, kad per paskutines 25 rungtynes, „Real“ laimėjo net 24 kartus. Paskutinį kartą „Joventut“ laimėjo 2020 metų vasarį, o dar prieš tai tik 2011 metais. „Baskonia“ komanda Badalonos klubui buvo daug parankesnė, tačiau prieš „Real“ „Joventut“ šansų daug neturi.

„ACB“ ketvirtfinalių apžvalga ir prognozės

Ispanijos krepšinio lyga šį sezoną dar kartą patvirtino, kad yra stipriausias vietinis čempionatas Europoje. Nors 2022-23 m. FIBA Čempionų lygos čempionu tapo ne Ispanijos komanda, „Lenovo“ ir „Unicaja“ žaidė pusfinaliuose. Europos taurę laimėjo „Gran Canaria“, o Eurolygos „Final 4” žaidė „FC Barcelona“ ir „Real“, kuriame triumfavo Madrido komanda.

Ketvirtfinalių porose intrigos tikrai netrūks. Turint omenyje, kad žaidžiama vos iki dviejų pergalių, nenustebintų ir tam tikros staigmenos, kai į pusfinalį patenka komanda neturėjusi namų aikštės pranašumo. Pirmą vietą užėmusi „FC Barcelona“ turės žaisti prieš Eurolygos komandą, Eurolygos čempionai „Real“ žais prieš Europos taurės čempionus „Gran Canaria“. „Lenovo“ ir „Unicaja“ šį sezoną žaidė „Copa del Rey“ finale, o taip pat ir FIBA Čempionų lygoje dėl trečios vietos.

Barselonos „FC Barcelona“ – Valensijos „Valencia“

Akivaizdu, kad šioje poroje favorite yra laikoma „FC Barcelona“ komanda, tačiau nuvertinti Valensijos tikrai nereikia. Ši komanda Eurolygoje namuose įveikė „Barca“, bet „ACB“ lygoje pralaimėjo abu kartus. Iš viso šį sezoną komandos žaidė keturis kartus ir Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „FC Barcelona“ laimėjo tris kartus.

Tokiame formate, kai žaidžiama iki dviejų pergalių, daugiausiai intrigos kelia būtent antrosios serijos rungtynėse, kuriose dažniausiai sprendžiasi trečiųjų rungtynių klausimas. Laimėjus antras rungtynes, net ir žaidžiant lemiamas rungtynes išvykoje, šansų laimėti atsiranda kur kas daugiau, nes favorite laikoma komanda pradeda jausti spaudimą.

„FC Barcelona“ komandai nesusiklostė Eurolygos finalinis ketvertas, todėl visas dėmesys bus skiriamas Ispanijos lygos atkrintamosiomis. Praeitais metais komanda nelaimėjo nei Eurolygos, nei „ACB“, todėl Ispanijos čempionato titulas yra itin laukiamas Barselonoje. Po nesėkmingo finalo ketverto jau matėme „Barcos“ rungtynes „ACB“ čempionate ir panašu, kad komanda psichologiškai nėra subyrėjusi. Kaip tik galima tikėtis didesnės koncentracijos, kas turėtų nuvesti iki sausos pergalės ketvirtfinalyje.

Jeigu pažvelgtume į pačias komandas ir jų žaidimo stilių, galima sakyti, kad „Valencia“ yra gana paranki komandai Barselonai. Valensijos komanda neturi dominuojančio vidurio puolėjo, o komandos lyderis Bojanas Dubljevičius mėgsta žaisti ne tik po krepšiu, bet ir atsitraukęs prie tritaškio linijos. Tai komanda, kurioje daug vidutinio lygio žaidėjų ir viskas laikosi vos ant kelių lyderių – jau minėto B. Dubljevičiaus bei Chriso Joneso. Traumas išsigydė ir Klemenas Prepeličius ir Martinas Hermannssonas, o tai reiškia, kad „Valencia“ ketvirtfinalį pasitinka pilnos sudėties.

Vitorijos „Baskonia“ – Badalonos „Joventut“

Vitorijos „Baskonia“ komandai nesusiklostė Eurolygos reguliaraus sezono pabaiga ir visą sezoną aštuntuke buvusi komanda nepateko į TOP 8. Vis tik, „ACB“ reguliarųjį sezoną užbaigti pavyko daug sėkmingiau – šešerios pergalės per septynerias rungtynes leido išsaugoti antrą vietą ir potencialiai turėti namų aikštės pranašumą ne tik ketvirtfinalyje, bet ir pusfinalyje.

„Baskonia“ šį sezoną išsiskiria kaip nuostabiai puolime žaidžianti komanda, ne kartą Eurolygoje pelnė daugiau nei 110 taškų, o per paskutinę atkarpą „ACB“ lygoje, dvejose rungtynėse iš eilės pelnė 110 ir 112 taškus. Šį sezoną „Baskonia“ ir „Joventut“ buvo susitikusios tris kartus. „ACB“ lygoje „Baskonia“ laimėjo abu kartus – 84:83 ir 86:77, tačiau „Joventut“ šventė pergalę „Copa del Rey“ ketvirtfinalyje 94:81.

Išskirti reikia tai, kad „Baskonia“ ketvirtfinalį pasitinka pilnos sudėties, žaidžia ir traumą išsigydęs Tadas Sedekerskis. Ant popieriaus Vitorijos komanda yra daug talentingesnė ir trečiųjų rungtynių serijoje galima tikėtis nebent tik todėl, kad „Baskonia“ išvykose žaidžia daug prasčiau nei namuose. Vasarą „Joventut“ siekė šiek tiek atnaujinti sudėtį, tačiau vienu iš svarbiausių žaidėjų vis tiek išlieka veteranas Ante Tomičius.

Jeigu „Baskonia“ reguliarųjį sezoną užbaigė laimėjusi 6 iš 7 rungtynių, tai „Joventut“ pralaimėjo 5 iš 6. Tragiška sezono pabaiga tikrai teigiamai nenuteikia prieš artėjančią ketvirtfinalio seriją. Pralaimėjimai buvo patirti ne tik prieš aukštesnes vietas užėmusias komandas – „Real“, „Unicaja“, „Baskonia“, bet ir prieš Saragosos „Basket“ bei „Granada“. Badalonos komanda buvo viena iš geriausių Europos taurėje, tačiau pusfinalyje pralaimėjo prieš būsimus čempionus „Gran Canaria“ ir nuo tada pasipylė pralaimėjimai.

Vitorijos „Baskonia“ atrodo daug solidesnė komanda, todėl nepatekimas į pusfinalį būtų labai didelė staigmena. Trečiosios serijos rungtynės labai nenustebintų, tačiau labiau tikėtina, kad „Baskonia“ į pusfinalį žengs nepralaimėjusi.

Madrido „Real“ – Las Palmo „Gran Canaria“

Reguliaraus sezono rezultatai lėmė, kad ketvirtfinalyje susitiks Eurolygos ir Europos taurės čempionai. Akivaizdu, kad „Real“ yra šios poros favoritai, tačiau Gran Kanarijoje žaisti niekam nėra lengva, o prie to prisideda ir ilgesnė nei įprastai kelionė. Šį sezoną komandos žaidė du kartus ir abu kartus „Real“ džiaugėsi užtikrinamomis pergalėmis – 105:85 ir 95:67.

Madrido komandos nuotaikos po sėkmingo pasirodymo Eurolygoje yra džiugios, tačiau galima neabejoti, kad pilna profesionalų komanda sugebės susikoncentruoti artėjančioms ketvirtfinalio rungtynėms. Pridėti reikia ir tai, kad „ACB“ žaisti gali Eurolygoje suspenduotas Guerschonas Yabusele, kuris prideda daug daugiau jėgos po krepšiu, turint omenyje, kad traumą gydosi argentinietis Gabrielis Deckas.

Taip, „Gran Canaria“ yra aukšto lygio komanda, sudėtyje turi gerai žinomų krepšininkų, tačiau jeigu pažvelgtume į tarpusavio susitikimus su „Real“, tai nuo 2018 metų birželio mėnesio „Gran Canaria“ per 17 rungtynių iškovojo vos vieną pergalę. Panašu, kad Madrido komanda yra itin neparanki ir tai viena iš ketvirtfinalio porų, kur galima tikėtis sauso rezultato. Veteranų pripildytai komandai tikrai nesinorės žaisti trečiųjų rungtynių, o geriau kaip tik pasitaupyti jėgas prieš potencialų pusfinali su „Baskonia“.

Tenerifės „Lenovo“ – Malagos „Unicaja“

Galima sakyti, kad tai vienas iš įdomiausių ketvirtfinalių, kadangi susitinka labai panašaus lygio komandos. Reguliaraus sezono metu komandos surinko tiek pat pergalių ir tiek pat pralaimėjimų – 24/10. Gegužės 21 d. rungtynes Malagoje laimėjo „Unicaja“, tačiau „Lenovo“ namuose laimėjo didesniu skirtumu, kas ir lėmė namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje.

Šį sezoną komandos tarpusavyje žaidė net keturis kartus. „ACB“ lygoje abi pasidalino po pergalę, FIBA Čempionų lygos rungtynėse dėl trečios vietos pergalę šventę „Lenovo“, nors buvo žaidžiama Malagoje. Tuo tarpu „Copa del Rey“ turnyro finale „Unicaja“ 83:80 šventė pergalę ir iškovojo pirmąjį šio sezono titulą.

Malagos komanda žaidžia labai solidų sezoną ir buvo viena iš pagrindinių favoričių laimėti FIBA Čempionų lygą. Turnyras vyko jų namuose ir 67:69 pralaimėjimas pusfinalyje prieš Bonos „Telekom Baskets“ buvo nemažas nusivylimas. Vis tik, „Unicaja“ turi nemažus šansus sezoną pratęsti ir patekti į pusfinalį, kuriame lauktų „FC Barcelona“ – „Valencia“ poros nugalėtoja.

Tenerifės „Lenovo“ komanda yra gerai pažįstama ne tik todėl, kad ilgus metus žaidžia tas pats branduolys, bet ir todėl, kad pastaruosius dvejus metus komandai tekdavo atvykti į Vilnių ir FIBA Čempionų lygoje sužaisti su „Rytu“. Fenomenalų žaidimą demonstruoja 40-metis veteranas Marcelinho Huertas.

Brazilas buvo naudingiausias komandos žaidėjas FIBA Čempionų lygos pusfinalyje – per 27 minutes surinko 20 taškų ir 25 naudingumo balus. Antras pagal naudingumą buvo kitas komandos veteranas Giorgi Shermadini – 18 taškų ir 20 naudingumo balų. Rungtynėse dėl trečios vietos prieš „Unicaja“ veteranai irgi buvo naudingiausi komandoje – G. Sharmadini surinko 17 naudingumo balų, o M. Huertas 10 taškų, 8 rezultatyvius perdavimus bei 16 naudingumo balų.

Jau 10 metų iš eilės ketvirtfinalyje prireikia trečiųjų rungtynių, kai tarpusavyje žaidžia 4-ą ir 5-ą vietas užėmusios komandos. Realu, kad šiais metais serija prasitęs, kadangi abi komandos pajėgios laimėti namuose, kas ir lemtų trečiąsias rungtynes. Pamatyti pusfinalyje tiek „Lenovo“, tiek „Unicaja“ tikrai nebūtų staigmena.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.