UEFA Čempionų lygos atkrintamosios 2022-2023 statymai 7bet futbolo lažybos
Futbolas

UEFA Čempionų lygos atkrintamosios 2022-2023

2022-23 metų UEFA Čempionų lygos grupių etapas buvo greitas kaip niekad. Dėl 2022 m. pasaulio futbolo čempionato, grupių etapas buvo sužaistas iki antros lapkričio savaitės. Vos po kelių mėnesių naujame futbolo sezone tapo aišku, kurios komandos pateko į aštuntfinalį, kurios tęs kovas UEFA Europos lygos atkrintamosiose, o kurioms sezonas Europoje jau baigtas. Artėja laikas, kai startuos UEFA Čempionų lygos atkrintamosios 2022-2023.

Staigmenų grupių etape tikrai netrūko, o viena iš didžiausių yra tai, kad „FC Barcelona“ antrus metus iš eilės po grupių etapo keliasi į UEFA Europos lygą. Ispanijos klubas grupėje liko trečioje vietoje į priekį praleisdamas Milano „Inter“ ir Miuncheno „Bayern“. Į atkrintamąsias taip pat nepateko „Juventus“, kuris grupėje liko trečioje vietoje. Įdomu tai, kad toje pačioje grupėje „PSG“ užėmė antrą vietą, tuo tarpu „Benfica“ liko pirmoje. Be europinio turnyro liko Madrido „Atletico“, kuris grupėje užėmė paskutinę vietą.

Nors grupių etapas buvo sužaistas labai greitai, atkrintamosios prasidės įprastu laiku. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos vasario 14 – 15 ir 21 – 22 dienomis, o atsakomosios kovo 7 – 8 ir 14 – 15 dienomis. Priminti galima ir tai, kad tai bus antras sezonas, kai nebegalios išvykoje įmušto įvarčio taisyklė.

Milano „AC Milan“ – Londono „Tottenham“

Milano komanda savo grupėje gana užtikrintai su 10 taškų liko antroje vietoje ir į priekį praleido tik Londono „Chelsea“ komandą. Abu pralaimėjimai ir buvo patirti prieš Londono klubą, tuo tarpu su kitomis komandomis italai susitvarkė gana nesunkiai. Prieš Zagrebo „Dinamo“ laimėjo 3:1 ir 4:0, o su „Salzburg“ vieną kartą sužaidė 1:1, kitą kartą laimėjo 4:0. Šiuo metu „AC Milan“ Italijos lygoje užima antrą vietą ir žaidžia tikrai solidų sezoną.

Londono „Tottenham“ nors ir užėmė pirmą vietą grupėje, viskas sprendėsi paskutinėse rungtynėse. Komanda galėjo netgi užimti paskutinę vietą grupėje, tačiau išvykoje iškovota pergalė 1:2 prieš Marselio „Olympique“, leido džiaugtis pirma vieta. Anglijos „Premier“ lygoje klubas atrodo gana solidžiai, šiuo metu užima ketvirtą vietą ir vos trimis taškais nusileidžia nuo antroje vietoje esančios Mančesterio „City“ komandos.

Nors tai gana apylygės komandos ir labai daug priklausys nuo to, kaip bus sužaistas pirmas mačas Milane, Londono komanda yra laikoma neryškia poros favorite. Prieš pasaulio čempionatą komanda demonstravo vis geresnę formą, o didelis komandos rezervas yra brazilas Richarlison, kuris pirmose UEFA Čempionų lygos sezono rungtynėse įmušė du įvarčius ir daugiau šį sezoną nepasižymėjo.

Pirmosios rungtynės: „AC Milan“ – „Tottenham“ 1:0

Milano komanda pirmose rungtynėse padarė tai, ką ir turėjo padaryti – iškovojo pergalę. Dabar, kai išvykos įvarčio taisyklė nebegalioja, 1:0 rezultatas nebėra toks geras, koks būdavo anksčiau. Vis tik, Milanas į Londoną vyksta su nemažu rezervu, kadangi lygiosios reikštų patekimą į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį, o pralaimėjimas minimaliu skirtumu – pratęsimą.

Jeigu žiūrėtume iš Londono komandos pusės, pralaimėjimas vieno įvarčio skirtumu išvykoje irgi nėra pats blogiausias rezultatas. Taip, „AC Milan“ padėjo žingsnelį arčiau link kito etapo, tačiau „Tottenham“ išsigelbėti tikrai gali. Pakeitus išvykos įvarčio taisyklę, žiūrovai galės mėgautis dar didesne intriga, kadangi šioje poroje pratęsimo galimybė tikrai labai didelė.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse pergalingas įvartis krito jau septintąją minutę, kai pasižymėjo ispanas Brahimas Diazas. Taip pat, atkreipti dėmesį reikėtų į tai, kad paskutiniu metu „AC Milan“ buvo labai prastoje formoje – prieš rungtynes su „Tottenham“ buvo iškovoję pirmą pergalę po septynerių nelaimėtų rungtynių iš eilės. Atsakomosiose rungtynėse Londone tikimasi pamatyti kitokį „Tottenham“ žaidimą ir pergalė tikrai nenustebintų, tačiau intriga išlieka, ar pavyks laimėti didesniu nei vieno įvarčio skirtumu.

Paryžiaus „Saint-Germain“ – Miuncheno „Bayern“

Be jokių abejonių viena iš įdomiausių UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio porų. Turint omenyje, kad „PSG“ pirmą vietą „Benfica“ komandai užleido tik dėl geresnio įvarčių skirtumo, turėtų būti itin apmaudu, kai burtai lemia jau pirmame atkrintamųjų etape „Bayern“ komandą. Grupių etape „Juventus“ dominavo kartu su „Benfica“ – abi komandos surinko po 14 taškų, o trečioje vietoje likęs „Juventus“ vos tris taškus.

Sėkmingai „PSG“ atrodo ir Prancūzijos lygoje. Prieš sezoną buvo daugybę kalbų dėl Kylian Mbappe ir Neymaro, tačiau abu žaidėjai liko komandoje ir demonstruoja tikrai kokybišką žaidimą. Brazilo statistika geriausia per paskutinius metus, o prancūzas žaidžia puikiai visose lygose. Šiuo metu „PSG“ Prancūzijoje yra pirmoje vietoje ir per 15 rungtynių nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

Miuncheno „Bayern“ toliau tęsia savo dominavimą UEFA Čempionų lygos grupių etapuose. Šį kartą grupėje žaidė prieš „Inter“, „FC Barcelona“ ir „Plzen“ komandas. Vokiečiai iškovojo visas šešias pergales ir surinko 18 taškų. Tai vienintelė komanda šį sezoną, kuri grupių etape nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Apmaudu, kad užėmusi pirmą vietą, jau aštuntfinalyje gavo „PSG“ komandą, tačiau galimybių žengti toliau tikrai yra.

„PSG“ ir „Bayern“ yra sunkiausiai prognozuojama aštuntfinalio pora, kadangi abi komandos turi savo pliusų ir minusų. Paryžiaus komanda išlaikė savo praeitų metų branduolį ir atrodo, kad žaidžia dar geriau. Tuo tarpu „Bayern“ kaip visada demonstruoja stabilumą, o išvykusį Robert Lewandowski pakeitė kitu aukščiausio lygio puolėju Sadio Mane. Jeigu „PSG“ Paryžiuje serijos nepradės pergale, į kitą etapą turėtų žengti „Bayern“.

Pirmosios rungtynės: „PSG“ – „Bayern“ 0:1

Panašu, kad Paryžiaus klubas ir toliau negali prisijaukinti sėkmės europiniame turnyre. Visu pirma, ilgą laiką nebuvo aišku ar galės žaisti K. Mbappe, o ir komandos forma šiuo metu nėra aukščiausiame taške. Pirmoje rungtynių pusėje „PSG“ nieko padaryti negalėjo, o aikštėje 57-ą minutę pasirodęs K. Mbappe įnešė tos reikalingos energijos. 82-ąją minutę netgi prancūzui pavyko pasižymėti ir išlyginti rezultatą, tačiau dėl minimalios nuošalės įvartis buvo atšauktas.

Nors „PSG“ neparodė visų savo galimybių, atkreipti dėmesį reikia ir į tai, kad „Bayern“ komanda turėjo irgi daug nuostolių. Žaisti negalėjo Lucas Hernandezas, Sadio Mane, Noussair Mazraoui ir Manuelis Neueris. Vis tik, tai nesutrukdė Vokietijos čempionams iškovoti pergalę minimaliu skirtumu ir priartėti prie ketvirtfinalio.

Laidoti „PSG“ komandos vilčių tikrai nereikia – pralaimėjimas vieno įvarčio skirtumu reiškia, kad Miunchene juos gelbėtų tik pergalė. Pratęsimas šioje poroje tikrai nėra atmestinas variantas, tačiau jeigu „PSG“ vis dar nori pasvajoti apie galimybę tęsti kovas Čempionų lygoje, per artėjančias savaites turi stipriai pagerinti komandos žaidimą ir tikėtis, kad kovo 8-ąją K. Mbappe nebejaus traumos padarinių.

Briugės „Club“ – Lisabonos „Benfica“

Briugės „Club“ komanda yra viena iš šio sezono grupių etapo staigmenų. Belgijos komanda varžėsi gana apylygėje ir sudėtingoje grupėje, kur reikėjo žaisti prieš Madrido „Atletico“, „FC Porto“ bei Lėverkuzeno „Bayer“. Komandai pavyko surinkti net 11 taškų ir aplenkti Vokietijos bei Ispanijos klubus. Taip pat, galima sakyti, kad pasisekė su burtais, nes „Benfica“ atrodo kaip viena iš silpniausių pirmą vietą užėmusių komandų.

Jeigu Belgijos klubas buvo viena iš staigmenų, tai prieš sezoną „Benfica“ komandai tikrai niekas neprognozavo pirmos vietos grupėje, kurioje dar yra „PSG“ ir „Juventus“. Lisabonos komanda sužaidė puikų grupės etapą ir gali pasidžiaugti, kad gavo aštuntfinalyje Belgijos komandą. „Benfica“ kol kas žaidžia puikų sezoną – Portugalijos lygoje per 13 rungtynių iškovota dvylika pergalių ir vos vieną kartą sužaista lygiosiomis. Tuo tarpu UEFA Čempionų lygos grupių etape du kartus 1:1 buvo sužaista su „PSG“, kas ir lėmė pirmą vietą grupėje.

Galima sakyti, kad abejoms komandoms pasisekė su burtais, nes Briugės klubas negavo stipriausios pirmos komandos, tuo tarpu „Benfica“ gavo vieną iš silpniausių antrų komandų.

Pirmosios rungtynės: „Club“ – „Benfica“ 0:2

Pirmose ketveriose UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse vienintelė „Benfica“ padėjo itin didelį žingsnį link ketvirtfinalio. Lisabonos komanda ir taip šioje poroje buvo laikoma favorite, o dviejų įvarčių pergalė išvykoje, galima sakyti, kad garantuoja vietą kitame etape. Rungtynės Portugalijos klubui lengvos tikrai nebuvo – pirmasis įvartis krito 51-ąją minutę, kai 11 m baudiniu pasižymėjo Joao Mario. Tašką rungtynėse ir panašu, kad visoje serijoje, uždėjo brazilas Davidas Neresas, pasižymėjęs 88-ąją minutę.

Belgijos komanda šį sezoną pasiekė jau tikrai nemažai – grupėje aplenkti pavyko Madrido „Atletico“ bei „FC Porto“. Gal kiek apmaudu iškristis UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje ir nebeturėti galimybės varžytis Europos lygoje, kur yra daugiau „Club“ lygio komandų, tačiau tai be jokių abejonių istorinis pasirodymas klubui.

Dortmundo „Borussia“ – Londono „Chelsea“

Dar viena gana intriguojanti pora, kurioje susitinka pirmą vietą grupėje užėmusi „Chelsea“ ir su devyniais taškais antroje vietoje likusi Dortmundo komanda. Londono komandai sezono startas buvo labai prastas, ypač Anglijos „Premier“ lygoje. Tai lėmė trenerio Thomo Tuchelio atleidimą. Prie komandos vairo stojo Grahamas Potteris, tačiau rezultatai Anglijoje tikrai nepagerėjo. Prieš pasaulio čempionato pertrauką, „Chelsea“ pralaimėjo tris pralaimėjimus iš eilės bei du kartus sužaidė lygiosiomis. Paskutinį kartą „Chelsea“ Anglijos „Premier“ lygoje laimėjo spalio 16 dieną.

Ne ką geresniais rezultatais gali pasigirti ir Dortmundo komanda, kuri šiuo metu Vokietijoje užima vos šeštą vietą ir per 15 sužaistų rungtynių net šešis kartus pralaimėjo. „Borussia“ kaip visada savo sudėtyje turi daug talentingo jaunimo – Youssoufa Moukoko, Giovanni Reyna, Donyell Malen, Jude Bellingham. Dėl to, bus labai įdomu stebėti, kaip ši komanda atrodys svarbiausiose kovose.

Nors abi komandos stringa vietinėse lygose, UEFA Čempionų lygos grupių etapas buvo gana solidus. „Borussia“ grupė netgi buvo sudėtingesnė, žaidė prieš Mančesterio „City“, „Sevilla“ ir „FC Copenhagen“. Pavyko iškovoti dvi pergales – vieną kartą prieš „FC Copenhagen“, kitą kartą prieš „Sevilla“.

Pirmosios rungtynės: „Borussia“ – „Chelsea“ 1:0

Dar vienos aštuntfinalio rungtynės, kur viskas baigėsi vos vieno įvarčio skirtumu. Situacija šioje poroje labai panaši kaip ir „AC Milan“ – „Tottenham“ poroje. Abu Londono klubai pralaimėjo pirmąsias rungtynes išvykoje, tačiau abi komandos turi neblogas galimybes namuose atsirevanšuoti ir žengti į kitą etapą.

Pergalingą įvartį 63-ąją minutę rungtynėse pelnė jaunasis Vokietijos talentas Karimas Adeyemi. Vokietijos komanda namuose padarė ką galėjo, tačiau minimali persvara tikrai nieko negarantuoja, o nuo pirmų minučių Londone užsidaryti gynyboje būtų labai pavojinga.

Atkreipti dėmesį reikia į tai, kad dėl traumų „Chelsea“ komandoje nežaidė būrys žaidėjų – Armando Broja, N’Golo Kante, Edouardas Mendy, Christianas Pulisičius, Raheemas Sterlingas. Nors aukšto lygio futbolininkų komandoje netrūksta, tarp traumuotų žaidėjų tikrai yra tų, kurie savo žaidimu komandai tikrai padėtų.

„Chelsea“ komandos forma šiuo metu nėra pati geriausia – prieš rungtynes su „Borussia“ buvo patirtos trejos lygiosios iš eilės, o Anglijos čempionate Londono komanda užima vos 10-ą vietą ir didelė tikimybė, kad kitą sezoną „Chelsea“ liks be europinio turnyro.

Liverpulio „FC Liverpool“ – Madrido „Real“

Jeigu ne „PSG“ – „Bayern“ tai tada ši pora turėtų kelti daugiausiai susidomėjimo. Praeitų metų UEFA Čempionų lygos finalininkai susitinka jau aštuntfinalyje. Abi komandos turi savų problemų, todėl bus labai įdomu stebėti, kam iki aštuntfinalio pavyks pasiekti geriausią formą. Madrido komandoje traumą patyrė Karimas Benzema ir neišvyko į pasaulio čempionatą, tuo tarpu „FC Liverpool“ komandoje atitinkama situacija su Diogo Jota.

Anglijos klubas vietinėje lygoje yra gana sudėtingoje situacijoje. Po 14 sužaistų rungtynių komanda turi 22 taškus ir užima vos šeštą vietą. Nuo pirmos vietos skiria jau 15 taškų ir žinant „Premier“ lygos konkurencingumą, Anglijos čempionų titulas jau šį sezoną nebelabai pasiekiamas. Jeigu ne sėkmingas žaidimas UEFA Čempionų lygoje, galbūt, daugiau dėmesio būtų atkreipta ir į Jurgen Klopp. „FC Liverpool“ kol kas neišnaudoja viso savo potencialo ir galima sakyti, kad tikrai jaučiasi Sadio Mane išvykimas.

Madrido „Real“ praeitas sezonas buvo fantastiškas, o tai vainikavo ir K. Benzama laimėtas „Ballon d’Or“ apdovanojimas. Prancūzas šiuo metu yra traumuotas, bet iki aštuntfinalio tikrai turėtų būti atsigavęs. UEFA Čempionų lygos grupė buvo gana lengva, varžytis reikėjo prieš „Leipzig“, „Shakhtar“ ir „Celtic“ komandas. Tačiau surinkti pavyko 13 taškų ir vos vienu aplenkti antroje vietoje likusį „Leipzig“.

Šiuo metu atrodo, kad Liverpulio komanda turi daugiau potencialo, tačiau praeitas sezonas jau parodė, kad nuvertinti čempioniško „Real“ charakterio tikrai nereikia.

Pirmosios rungtynės: „FC Liverpool“ – „Real“ 2:5

Viena iš nedaugelio UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio porų, kur jau po pirmų rungtynių beveik viskas aišku. Anglijos klubas puikiai pradėjo rungtynes ir jau 14-ą minutę pirmavo 2:0. Vis tik, pasidžiaugti tokia persvara galėjo nepilnas septynias minutes, nes jau 21-ąją minutę Vinicius Junior rezultatą sušvelnino, o 36-ąją minutę ir išlygino. Kai atrodė, kad „FC Liverpool“ praranda rungtynių kontrolę, niekas netikėjo, kad antrajame kėlinyje kris dar trys įvarčiai.

Dabartiniai čempionai eilinį kartą parodė charakterį, prie puikaus rezultato antrajame kėlinyje dvejais įvarčiais prisidėjo ir Karimas Benzema, kuris priminė praeitų metų nuostabią formą atkrintamosiose. Nors išvykos įvarčio taisyklė nebegalioja, penki įmušti įvarčiai Anglijoje yra nuostabus rezultatas ir padėtas labai didelis žingsnis link kito etapo.

Praeitų metų atkrintamosios parodė, kad trys įvarčiai nėra neįveikiamas rezultatas, o UEFA Čempionų lygoje sugrįžimų yra buvę ir dar didesnių, tačiau žvelgiant į visą „FC Liverpool“ komandos sezoną, tikėtis, kad čia pamatysime bent jau pratęsimą, būtų labai sunku. „Real“ atkrintamosiose panašu, kad ir vėl įjungė čempionišką žaidimą ir atsakomosiose rungtynėse turėtų užtikrintai žengti į kitą etapą. Praeito metų finalo pakartojimas įvyko tikrai ne toks, kokio visi laukė ir tikėjosi.

Frankfurto „Eintracht“ – Neapolio „SSC Napoli“

2021-22 m. UEFA Europos taurės čempionai „Eintracht“ futbolininkai puikiai pasirodė ir šių metų UEFA Čempionų lygos grupių etape. Iki paskutinių rungtynių nebuvo aišku, kurią vietą grupėje užims Vokietijos komanda, tačiau su 10 taškų liko antri ir į priekį praleido „Tottenham“. Jeigu praeitais metais Vokietijos lygoje klubas atrodė labai prastai, tai šiais metais tiek Europoje, tiek „Bundesliga“ rezultatai yra labai solidūs. Po 15 sužaistų rungtynių komanda užima ketvirtą vietą ir vos trimis taškais atsilieka nuo antros vietos.

Puikų sezoną žaidžia Neapolio komanda, kuri turėtų būti patenkinta, kad gavo vieną iš silpniausių antrą vietą užėmusių komandų. „SSC Napoli“ ne tik grupių etape dėl geresnio įvarčių santykio aplenkė „FC Liverpool“, bet ir demonstruoja puikų žaidimą „Serie A“. Per 15 rungtynių komanda nepatyrė nei vienos pralaimėjo ir vos du kartus sužaidė lygiosiomis. Šiuo metu net 8 taškais lenkia antroje vietoje esantį „AC Milan“.

Šioje poroje „SSC Napoli“ yra akivaizdus favoritas ir privalo savo pranašumą įrodyti prieš „Eintracht“ komandą. Puikią formą demonstruoja 23-erių metų Victor Osimhen, įmušęs jau 10 įvarčių šį sezoną, 8 pridėjo Khvicha Kvaratskhelia, po 6 Piotr Zielinski ir Giovanni Simeone. Italijos klubas patekti į kitą etapą galimybių turėtų net ir pralaimėjęs pirmas rungtynes išvykoje.

Pirmosios rungtynės: „Eintracht“ – „Napoli“ 0:2

Neapolio komanda buvo viena iš nedaugelio, kuriai pirmose rungtynėse pavyko padėti didelį žingsnį link ketvirtfinalio. Nebuvo vienintelė komanda, kuri laimėjo išvykoje, tačiau dviejų įvarčių persvara grįžtant namo yra geras rezultatas, turint omenyje, kad „Napoli“ ir buvo šios poros favoritė. Italams 2:0 laimėti pavyko net ir pramušus 11 metrų baudinį 36-ąją minutę. Pirmą kartą rungtynėse išsiveržti į priekį pavyko 40-ąją minutę po Victoro Osimheno įvarčio.

Panašu, kad „Eintracht“ šis sezonas Europos turnyre baigiasi, tačiau klubo ateitis šviesi – praeitais metais laimėję Europos lygą, šiais metais jie turi puikias galimybes Vokietijoje užimti vieną iš pirmų keturių vietų, kas leistų kitą sezoną vėl varžytis UEFA Čempionų lygoje. Šiais metais apsipratus stipriausioje Europos klubų lygoje, kitiems metams būtų galima pasiruošti dar geriau.

Tuo tarpu Neapolio komanda ir toliau žaidžia nuostabų sezoną. Italijos lygoje jie tvirtai užima pirmą vietą ir net 15 taškų lenkia antroje vietoje esančią „Inter“ komandą. Didelė tikimybė, kad po 32 metų pertraukos „Napoli“ vėl taps Italijos čempionu. Didelė persvara „Seria A“ čempionate leidžia daugiau koncentracijos skirti UEFA Čempionų lygai, kas reiškia, jog „Napoli“ ketvirtfinalyje bus pavojingas varžovas bet kuriai komandai.

Leipcigo „RB Leipzig“ – Mančesterio „City“

Anglijos čempionai nors ir sužaidė du kartus lygiosiomis, gana užtikrintai su 14 taškų užėmė pirmą vietą. Komandos rezultatai solidūs ir Anglijos „Premier“ lygoje, kur šiuo metu penkiais taškais atsilieka nuo pirmoje vietoje esančio „Arsenal“ klubo. Išskirti komandoje reikėtų puikiai pritapusį 22-erių metų Erling Haaland. Norvegas šį sezoną jau spėjo įmušti 23 įvarčius per 18 rungtynių. UEFA Čempionų lygoje per keturias rungtynes įmušė penkis kartus, Anglijoje per 13 rungtynių net 18 įvarčių.

„RB Leipzig“ grupių etape užėmė antrą vietą ir tik vienu tašku surinko mažiau nei Madrido „Real“. Grupė nebuvo labai sunki ir savo pranašumą įrodė prieš „Celtic“ ir „Shakhtar“. Vokietijos lygoje komanda per 15 rungtynių laimėjo tik aštuonis kartus, tačiau tai vis tiek leidžia užimti trečią vietą ir turėti vos dvejais taškais mažiau nei antroje vietoje esantis „Freiburg“ klubas.

Mančesterio „City“ šioje poroje yra ryškus favoritas ir tikriausiai turi daugiausiai šansų žengti į kitą etapą palyginus su visomis kitomis aštuntfinalio poromis. Sunku įsivaizduoti, kokio lygio staigmena būtų, jeigu „City“ neperžengtų Leipcigo barjero. Vokietijos klubas išsaugoti intrigą gali puikiai sužaidęs pirmąsias rungtynes, bet net ir laimėjęs negalėtų būti tikras dėl kito etapo.

Pirmosios rungtynės: „RB Leipzig“ – „City“ 1:1

Vienintelės UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynės, kurios baigėsi lygiosiomis. „RB Leipzig“ komandai tai didelis laimėjimas, kadangi „City“ klubo skleidžiama pozicija rodo, kad visa jų koncentracija yra būtent ties Čempionų lyga. Turint omenyje, kad „City“ yra vienas iš favoritų laimėti UEFA, norėtųsi solidesnio žaidimo, tačiau lygiosios išvykoje tikrai nėra pats blogiausias rezultatas.

„RB Leipzig“ išlyginti rezultatą pavyko 70-ąją minutę, o įvartį pelnė kroatas Joško Gvardiolas, kuriuo itin susižavėjęs yra „City“ treneris Pepas Guardiola. Įdomu tai, kad Mančesterio komanda šiose rungtynėse neatliko nei vieno keitimo, kas yra gana retas reiškinys futbolo rungtynėse. Turint omenyje, kokią plačią sudėtį turi „City“, po išlyginto rezultato buvo galima tikėtis permainų. Galbūt tai tam tikra siunčiama trenerio žinutė žaidėjams.

Akivaizdu, kad „City“ atsakomosiose rungtynėse bus ryškus favoritas. Laimėti kad ir minimaliu skirtumu komanda tikrai gali, o pralaimėjimas būtų didelis fiasko ir didžiausia aštuntfinalio staigmena. Pagirti „RB Leipzig“ galima už tai, kad po pirmų rungtynių išsaugojo galimybes žengti toliau. Jeigu komandai pavyktų Anglijoje atsilaikyti ir nueiti iki pratęsimo, tai jau bet kokiu atveju būtų geras įvertinimas komandai.

Milano „Inter“ – Porto „FC Porto“

Nors porą sudaro ne patys ryškiausi klubai Europoje, tai gali būti viena iš įdomiausių aštuntfinalio porų. Abi komandos demonstruoja solidų žaidimą ir nors „Inter“ stringa Italijoje, potencialo komanda turi tikrai nemažai. Įdomu tai, kad per 15 rungtynių Milano klubas laimėjo 10 kartų, patyrė penkis pralaimėjimus ir nei karto nesužaidė lygiosiomis. Tuo tarpu UEFA Čempionų lygos grupių etape savo darbą padarė – nors su „Bayern“ pakovoti nepavyko, aplenkė „FC Barcelona“.

„FC Porto“ gana apylygėje grupėje užėmė pirmą vietą ir aplenkė Briugės „Club“, Madrido „Atletico“ bei Lėverkuzeno „Bayer“. Porto klubas Portugalijoje užima antrą vietą ir aštuoniais taškais atsilieka nuo puikų sezoną žaidžiančios „Benfica“ komandos. Praeitą sezoną „FC Porto“ į aštuntfinalį nepateko, todėl sugrįžimas į atkrintamąsias jau yra geras pasiekimas.

Milano „Inter“ prieš šią dvikovą turi labai didelį rezervą ir jis yra Romelu Lukaku. Iš Londono „Chelsea“ sugrįžęs puolėjas šį sezoną sužaidė vos penkerias rungtynes. Per keturias rungtynes Italijoje belgas įmušė vieną įvartį, o UEFA Čempionų lygoje irgi sužaidė vos vieną kartą – prieš „Plzen“ klubą žaidė vos 7 minutes ir to užteko, kad pelnytų kol kas vienintelį įvartį Europoje.

„Inter“ lemiamas rungtynes žais išvykoje, tačiau panašu, kad tai pora, kurioje antrą vietą užėmusi komanda turi gana neblogas galimybes žengti tolyn. Ypač svarbios bus pirmosios rungtynės Milane, kur pergalė leistų dėti didelį žingsnį link ketvirtfinalio.

Pirmosios rungtynės: „Inter“ – „FC Porto“ 1:0

Dar vienerios aštuntfinalio rungtynės, kur namuose rungtyniaujanti komanda iškovojo pergalę vieno įvarčio skirtumu. Sunkiai, bet pergalę šiaip ne taip „Inter“ komandai iškovoti pavyko. 86-ąją minutę pergalingą įvartį pelnė Romelu Lukaku, kuris 58-ąją minutę aikštėje pasirodė po keitimo. Prie sėkmingos „Inter“ komandos rungtynių pabaigos prisidėjo ir tai, kad 78-ąją minutę „FC Porto“ saugas Otavio gavo antrąją geltoną kortelę ir Portugalijos klubas buvo priverstas užbaigti rungtynes mažumoje.

Milano komanda dar tikrai neturi vietos kitame etape ir nors pergalė juos priartino prie ketvirtfinalio, Portugalijoje atsilaikyti lengva nebus. „Inter“ dabar tokioje pozicijoje kaip ir „AC Milan“ ar „Borussia“ – išvykoje užtenka tik lygiųjų, tačiau užsidaryti nuo pirmų minučių per daug pavojinga. Galbūt „FC Porto“ nėra toks pavojingas varžovas kaip „Chelsea“ ar „Tottenham“ kitose porose, Portugalijos komandoje yra žaidėjų, kurie turi tokio lygio patirties.

Galima sakyti, kad atsakomosios rungtynės tarp „FC Porto“ ir „Inter“ bus vienos iš įdomiausių UEFA aštuntfinalyje. „FC Porto“ tikrai turi galimybių žengti tolyn, o neatmestina ir labai didelė pratęsimo galimybė. Šiuo atveju portugalai turėtų pasidžiaugti, kad nebėra išvykos įvarčio taisyklės.