French Open 2022 statymai lažybos 7bet
Tenisas

French Open 2022 – Grand Slam Roland Garros turnyro apžvalga

Gegužės 22 – birželio 5 dienomis Paryžiuje vyks antrasis šių metų „Grand Slam“ teniso turnyras. Matant šiuo metu ATP 1000 turnyruose žaidžiančius tenisininkus, galima sakyti, kad didžiojo kirčio turnyre „French Open 2022“ Paryžiuje varžysis visi geriausi tenisininkai. Ant grunto vyksiančiame turnyre daugiausiai dėmesio pritraukti turėtų Rafaelis Nadalis bei nuostabiai žaidžiantis jaunasis ispanų talentas Carlos Alcarazas.

Šiame turnyre tiesiog dominuoja R. Nadalis, todėl galima tik pasidžiaugti, kad tenisininkas spėjo išsigydyti traumą ir jau apšilti ATP 1000 Madrido turnyre. Pasirodyti sėkmingai nepavyko, tačiau pralaimėta buvo prieš būsimą čempioną C. Alcaraz. „Roland Garros“ turnyrą R. Nadalis nuo 2005 metų yra laimėjęs net 13 kartų. Nuo 2005 iki 2014 metų buvo visiškas ispano dominavimas, kadangi per 10 turnyrų laimėjo net 9 kartus – 2009 m. čempionu tapo šveicaras Rogeris Federeris. Nuo 2017 iki 2020 m. pavyko laimėti dar keturis kartus, o 2021 m. čempionu tapo serbas Novakas Djokovicius.

Šis turnyras bus paskutinis Jo-Wilfried Tsonga. 37-erių metų prancūzas pranešė, kad šis turnyras jam bus paskutinis. 2012 metais tenisininkas buvo penktoje vietoje ATP reitinge ir tai geriausias pasirodymas jo karjeroje. Prancūzijoje vyksiančiame turnyre bus puiki proga atsisveikinti su vietiniu žaidėju. Tikėtis aukštų rezultatų nereikėtų, bet paskutiniame savo turnyre žaidėjas dar tikrai gali nustebinti. Įdomu tai, kad per visą turnyro istoriją tik vieną kartą prancūzui pavyko palimėti „Roland Garros“. Tai 1983 metais padarė Yannick Noah.

Roland Garros turnyro tvarkaraštis ir formatas

Iš viso „Roland Garros“ turnyre Paryžiuje varžysis 128 tenisininkai. Gegužės 22 – birželio 5 dienomis vyksiančiame teniso turnyre žaidėjai varžysis dėl antrojo iš keturių šių metų „Grand Slam“ titulo. Gegužės 16-20 dienomis vyks kvalifikacijos raundai, kurių metu tenisininkai galės iškovoti paskutinius kelialapius į turnyrą. Pilnas „Roland Garros“ tvarkaraštis:

  • Gegužės 22 – 30 d. – pirmas-ketvirtas raundai
  • Gegužės 31 d. – birželio 1 d. – ketvirtfinaliai
  • Birželio 3 – pusfinaliai
  • Birželio 5 – finalas

Geriausi turnyro tenisininkai ir prognozės

„Roland Garros“ turnyre matysime visus šiuo metu geriausius tenisininkus. Be jokių abejonių daug dėmesio susilauks R. Nadalis, kuris šį turnyrą gali laimėti net 14-ą kartą savo karjeroje. Tačiau, dar daugiau dėmesio susilaukti turėtų šiuo metu puikią formą demonstruojantis C. Alcazaras. ATP 1000 turnyre Madride, jaunasis ispanas tapo pirmuoju tenisininku per visą istoriją, kuriam tame pačiame turnyre pavyko nugalėti R. Nadal ir N. Djokovic. Prie visa to, jis finale dar įveikė ir Alexander Zverev. Visi šie tenisininkai turės galimybę atsirevanšuoti Paryžiuje vyksiančiame turnyre.

Ispaną C. Alcazar gal ir būtų per anksti priskirti prie turnyro favoritų, tačiau, kad jis gali pasiekti gerų rezultatų – galima tikėtis. Po puikaus pasirodymo ATP 1000 Madride, jis nusprendė nežaisti ATP 1000 Romoje ir skirti daugiau dėmesio poilsiui prieš „Grand Slam“. Taip pat, bus labai įdomu pamatyti, kaip jaunasis talentas atlaikys spaudimą ir geriausių tenisininkų požiūrį į žaidėją. Po laimėto ATP 1 000 Madride, žaidėjas nusipelno pagarbos ir tuo pačiu didesnės koncentracijos iš pagrindinių turnyro favoritų.

Turint omenyje, kad „Roland Garros“ bus žaidžiamas ant grunto, nenustebintų dar vienas R. Nadalio čempiono titulas. Žaidėjas ne veltui yra vadinamas grunto karaliumi. Bus įdomu stebėti, ar ilgame ir varginančiame turnyre ispanui nesijaus traumos padarinių. Atkreipti dėmesį reikia ir į dabartinį čempioną N. Djokovic, kuriam sugrįžus į didžiuosius turnyrus vis dar nepavyksta jo užbaigti pergalingai. Nors šiuo metu serbas yra pirmoje reitingo vietoje, nesėkmingas ATP 1000 turnyras Romoje, gali lemti žemesnę reitingo vietą prieš „Grand Slam“.

Tarp geriausių grunto žaidėjų pažymėti reikėtų ir Casper Ruud, Matteo Berrettini ir Stefanos Tsitsipas. Graikas iš šių žaidėjų turi aukščiausią reitingą, šiuo metu yra penktoje vietoje ir galima tikėtis, kad „Roland Garros“ turnyre graikas parodys savo potencialą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *