Vilniaus Žalgiris UEFA Čempionų lyga „Žalgiris“ – „Galatasaray“
Futbolas

UEFA Čempionų lygos atranka 2023-24 m. „Žalgiris“ – „Galatasaray“ – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozė

Vilniaus „Žalgiris“ sunkiai, bet sėkmingai praėjęs pirmą 2023-2024 m. UEFA Čempionų lygos atrankos etapą sužinojo savo varžovus, kurie laukia antrajame žingsnyje. Jau liepos 25 d. vilniečiai namuose stos į kovą „Žalgiris“ – „Galatasaray“ iš Stambulo. Atsakomosios rungtynės vyks dar kitą savaitę – rugpjūčio 2 d. Stambule.

UEFA Čempionų lygos atrankos turnyro formatas

UEFA Čempionų lygos atranka susidaro iš penkių etapų – preliminarus raundas, pirmas kvalifikacijos etapas, antras kvalifikacijos etapas, trečias kvalifikacijos etapas ir atkrintamosios. Preliminariame raunde dalyvavo keturios komandos iš kurių viena pateko į pirmąjį etapą, kuriame kovas pradėjo ir Vilniaus „Žalgiris“. Pilna atrankos etapų informacija:

• Pirmas etapas – jame vietą turėjo 29 komandos, o paskutinę vietą užėmė preliminarų raundą laimėjusi „Breioablik“ ekipa iš Islandijos. Šiame etape komandos sužaidė dvejas rungtynes namuose ir išvykoje, po kurių 15 ekipų pateko į antrąjį etapą.
• Antras etapas – šiame etape jau vietą turėjo penkios komandos – Zagrebo „Dinamo“, „FC Copenhagen“, Stambulo „Galatasaray“, „Molde“ ir Limasolio „Aris“. Dar 15 ekipų prisijungė iš pirmojo etapo.
• Trečias etapas – į trečią etapą pateks 10 komandų iš antrojo kvalifikacijos etapo, o du klubai – Prahos „Sparta“ ir Atėnų „AEK“ čia vietą jau turi. Šešių porų nugalėtojai pateks į paskutinį atkrintamųjų etapą. Šio etapo pralaimėtojai pateks į UEFA Europos lygos atkrintamųjų etapą.
• Atkrintamosios – Berno „Young Boys“ ir Antverpeno „FC Royal Antwerp“ jau turi vietą šiame etape, prie kurių prisijungs dar šešios komandos. Keturių porų nugalėtojai pateks į UEFA Čempionų lygos grupių etapą. Pralaimėtojai iš karto pateks į UEFA Europos lygos grupių etapą.

Vilniaus „Žalgiriui“ norint užsitikrinti vietą grupių etape viename iš trijų turnyrų, reikės įveikti dar bent vieną varžovą. Vilniečiai pralaimėję prieš Stambulo „Galatasaray“ iškristų į Europos lygos trečiąjį etapą – jį laimėję patektų į Europos lygos atkrintamąsias, kurios garantuoja vietą UEFA Konferencijų lygos grupių etape.

Piniginis prizas

Svarbus aspektas čia yra ir piniginis prizas. Vilniaus „Žalgiris“, patekęs į antrąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą, užsitikrinto 1,41 mln. eurų premiją. Vilniaus „Žalgiriui“ patekus į UEFA Čempionų lygos grupių etapą, atitektų net 16 mln. eurų piniginis prizas. Patekus į Europos lygos grupių etapą, piniginė premija būtų kur kas mažesnė – bent 3,63 mln. eurų.

„Žalgiris“ – „Galatasaray“ pirmosios rungtynės – apžvalga ir prognozė

Stambulo „Galatasaray“ yra ryškus šios poros favoritas, tačiau turint omenyje, kad pirmosios rungtynės vyks Vilniuje, „Žalgiris“ privalo padaryti viską, kad intriga išliktų ir prieš atsakomąsias rungtynes Stambule. Pralaimėjus Vilniuje gelbėtis išvykoje bus be galo sunku, tačiau bent minimali pergalė arba lygiosios, jau bent šiek tiek pridėtų pasitikėjimo savo jėgomis, o tuo pačiu būtų iššūkis ir „Galatasaray“ futbolininkams.

Žvelgiant į Turkijos klubą, pirmiausia, reikia paminėti tai, kad praeitą sezoną „Galatasaray“ po trejų metų pertraukos susigrąžino „Super Lig“ čempionų titulą. Aštuoniais taškais aplenkusi Stambulo „Fenerbahce“, „Galatasaray“ užtikrintai tapo Turkijos čempionais. Praeitą sezoną komandoje žaidė tokie futbolininkai kaip argentinietis Mauro Icardi, belgas Driesas Mertensas, italas Nicolo Zaniolo.

Šią vasarą didelių permainų klubas kol kas neatliko – nuomos pagrindais atvyko ispanas Angelino, už 2,8 mln. eurų įsigytas turkas Kaanas Ayhanas bei už 500 tūkst. eurų Halilas Dervisoglu. Komandoje liko visi pagrindiniai futbolininkai – Victoras Nelssonas, Sacha Boey, Lucas Torreira, Keremas Akturkoglu.

Šiuo metu didžiausia Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų Edvino Gertmono ir Nassimo Hnido vertė yra 550 tūkst. eurų. Kiti keturi futbolininkai Mario Paveličius, Joel Bopesu, Ovidijus Verbickas ir Petaras Mamičius yra vertinami 500 tūkst. eurų suma. „Galatasaray“ komandos brangiausias žaidėjas yra 24-erių metų italas N. Zaniolo, kurio vertė šiuo metu yra apie 27 mln. eurų, o tai yra kur kas daugiau nei visa „Žalgirio“ sudėtis.

Nieko keisto, kad tokią sudėtį turinti „Galatasaray“ ekipa yra laikoma šios poros favorite. Turkų tikslas patekti į UEFA Čempionų lygos grupių etapą, todėl pralaimėjimas prieš Vilniaus „Žalgirį“ būtų didelis fiasko. „Žalgirio“ žaidimas prieš Šiaurės Makedonijos komandą neįtikino ir jeigu nepavyks padaryti greitų išvadų, jau pirmosiose rungtynėse Stambulo klubas gali žengti tvirtą žingsnį link trečiojo atrankos etapo. Tuo tarpu Vilniaus „Žalgiriui“ lygiosios jau būtų geras rezultatas, kas nebūtų labai netikėtas rezultatas, turint omenyje, kad „Galatasaray“ žais sau neįprastame stadione.

Pirmosios rungtynės: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 2:2

Nors Vilniaus „Žalgiriui“ pirmose rungtynėse nepavyko išsaugoti pergalingo rezultato. Pirmiausia, „Žalgiris“ buvo ta komanda, kuriai pavyko pirmai pasižymėti, o tai 48-ą minutę padarė Mathias Oyewusi, kuris dėl patirtos traumos buvo priverstas rungtynes baigti anksčiau laiko. „Žalgiris“ pirmavo iki 75-os minutės, kai rezultatą išlygino Abdulkerim Bardakci, o 78-ą minutę po dar vieno „Galatasaray“ įvarčio rezultatas buvo 1:2.

Stambulo komandai išsiveržus į priekį, žaidėjai šiek tiek sustojo žaisti ir pradėjo laikyti kamuolį, tikėdamiesi, kad taip pergalingai ir užbaigs rungtynes Vilniuje. Tuo tarpu „Žalgiris“ ir toliau laikėsi savo žaidimo braižo – gintis ir ieškoti progų greitajame puolime. Būtent tokia proga buvo pasinaudota jau per pridėtinį laiką – 90 + 2 minutę išlyginamą įvartį pelnė Donatas Kazlauskas, kuris švęsdamas įvartį nusiėmė marškinėlius bei gavo antrąją geltoną kortelę ir buvo priverstas pasitraukti iš rungtynių, o tuo pačiu turės praleisti ir atsakomąsias Stambule.

Nors rezultatas „Žalgiriui“ gana sėkmingas ir prieš atsakomąsias rungtynes dar niekas nėra prarasta. Žaidimas rodo, kad Stambule bus labai sunku. Kaip ir buvo galima tikėtis, visa Vilniaus komanda gynėsi, palikdami vieną žaidėją bėgti į greitas atakas – tokio žaidimo galima laukti ir antrose rungtynėse prieš „Galatasaray“.

Stambulo „Galatasaray“ – Vilniaus „Žalgiris“ antrosios rungtynės – apžvalga ir prognozė

Nuo to, kad per pridėtą laiką „Žalgiris“ išlygino rezultatą pirmose rungtynėse, bus tik įdomiau stebėti atsakomąsias. Stambulo komandai neužteks laikyti kamuolį visas rungtynes ir laukti progų, kadangi „Žalgiriui“ reikės išlyginti rezultatą – jis jau išlygintas ir Vilniaus klubui tikrai tinka nueiti iki 11 m baudinių serijos. Tai yra būtent tai, ko „Galatasaray“ nenori.

Jau pirmose rungtynėse pamatėme lygių skirtumą, kas yra normalu, kai visų žaidėjų vertė skiriasi daugiau nei 20 kartų. „Galatasaray“ su tokiu žaidimu turi didelius šansus žengti į kitą etapą. Toks komandos spaudimas ir įvarčio ieškojimas, kai užnugaryje daugiau nei 50 tūkst. fanų, turėtų sektis lengviau nei Vilniuje. Progų „Galatasaray“ nemažai turėjo ir Vilniuje, tačiau jų išnaudoti, kol rezultatas buvo 0:0, nepavyko.

Žvelgiant iš „Žalgirio“ pusės – taktika turėtų būti ta pati. Gintis ir ieškoti įvarčio greitose atakose. Bus labai sunku, jeigu Vilniaus klubas prasileis greitą įvartį – permesti žaidimą į puolimą ir ieškoti išlyginamo įvarčio būtų labai pavojinga, kadangi laisvės atsirastų „Galatasaray“ puolėjams. „Žalgirio“ tikslas yra aiškus – nepraleisti įvarčio ir vesti rungtynes į 11 m baudinius.

UEFA Čempionų lygos atrankos pirmas etapas: Vilniaus „Žalgiris“ – Strugos „FC Struga“

Pirmajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape Vilniaus „Žalgiris“ kovojo prieš Šiaurės Makedonijos klubą iš Strugos – „FC Struga“. Pirmąsias rungtynes Vilniuje „Žalgiris“ kiek netikėtai baigė lygiosiomis – 0:0, nors progų turėjo kur kas daugiau ir buvo geresnė komanda nei svečiai iš Strugos.

Atsakomosios rungtynės Šiaurės Makedonijoje vyko liepos 18 d. Nors po pirmųjų rungtynių niekam nepavyko įgyti pranašumo, neryškiu, bet favoritu išvykoje vis tiek buvo laikomas „Žalgiris“. Daugiau patirties turinti komanda yra talentingesnė ir buvo galima tikėtis, kad į antrąjį etapą žengs būtent Vilniaus ekipa.

Atsakomosios rungtynės prasidėjo ne taip, kaip buvo tikėtasi – iki 75 minutės rezultatas buvo lygus 0:0, tačiau 76-ą minutę nuo 11 m žymos pasižymėjo 36-erių metų Besart Ibraimi ir „FC Struga“ išvedė į priekį. Persvara ilgai neišsilaikė, nes jau 78-ą minutę 33-erių metų Yuri Kendysh rezultatą išlygino, o 84-ą minutę į savus vartus įsimušė 25-erių metų serbas Sava Radičius ir Vilniaus „Žalgiris“ šventė pergalę 2:1.

Antrosios rungtynės: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 1:0

Nors atsakomosiose rungtynėse „Galatasaray“ buvo ryškūs favoritai, Vilniaus „Žalgiriui“ pavyko sukovoti ir išlaikyti intrigą iki pat finalinio švilpuko. Stambulo „Galatasaray“ komandą jau dieną prieš rungtynes palaikė būrys fanų – į treniruotę atvyko daugiau nei 30 tūkst. ištikimiausių sirgalių. Atmosfera rungtynių dieną irgi buvo puiki, tačiau „Žalgirio“ tai neišgąsdino ir dar pirmajame kėlinyje Mathias Oyewusi išbėgęs vienas prieš vartininką galėjo išvesti Vilniaus klubą į priekį.

31-ą minutę po kampinio fantastišku smūgiu pasižymėjo Belgijos rinktinės žaidėjas Driesas Mertensas. Kaip vėliau paaiškėjo, tai ir buvo vienintelis įvartis rungtynėse. Buvo galima tikėtis, kad „Galatasaray“ nusiėmė įtampą perlauš rungtynes, tačiau tai neįvyko, o antrajame kėlinyje „Žalgiris“ kamuolį kontroliavo net 68% laiko. Išsigelbėti Vilniaus klubui nepavyko, o tai reiškia, kad artėjantį sezoną Lietuvos komandos UEFA Čempionų lygoje nematysime, tačiau šansų lieka patekti į kitą Europos turnyrą, kadangi dabar laukia UEFA Europos lygos atranka: Vilniaus „Žalgiris“ prieš Geteborgo „BK Hacken“.

Vilniaus „Žalgirio“ UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynių tvarkaraštis

Vilniaus „Žalgiris“ pirmąsias antrojo etapo UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynes žais liepos 25 d. Vilniuje 19:00 val.

Antrosios „Žalgiris“ – „Galatasaray“ UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynės vyks rugpjūčio 2 d. Stambulo 21:30 val.

Kur stebėti „Žalgiris“ – „Galatasaray“ rungtynes UEFA Čempionų lygos atrankoje?

Pirmąsias vilniečių rungtynes UEFA Čempionų lygos atrankoje „Žalgiris“ – „Galatasaray“ galima stebėti gyvai arba internetu. Rungtynės liepos 25 d. 19:00 val vyks Vilniuje, LFF stadione.

Internetu rungtynes galima stebėti vidinėje Vilniaus „Žalgirio“ sistemoje. Klubas bendradarbiauja su Staylive.io platforma, kurioje rungtynės su lietuvišku komentavimu transliuojamos tiesiogiai. Įsigyti galimybę stebėti tiesioginę rungtynių transliaciją galima Vilniaus „Žalgirio“ oficialioje svetainėje – fkzalgiris.lt

Related Posts

One thought on “UEFA Čempionų lygos atranka 2023-24 m. „Žalgiris“ – „Galatasaray“ – apžvalga, tvarkaraštis ir prognozė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.