Eurolygos TOP8
Krepšinis

Eurolyga 2022-2023 m. – kas pateks į TOP8?

Balandžio 14 d. bus sužaistos paskutinės 2022-23 m. Eurolygos reguliaraus sezono rungtynės, po kurių bus aišku, kas pateko į Eurolygos TOP 8. Šiuo metu komandoms liko sužaisti po 5 – 6 rungtynes ir daugiausiai intrigos tarp 6 – 11 vietas užimančių komandų. Didelė tikimybė, kad už aštuntuko ribos liks viena arba dvi komandos, kurioms pavyko iškovoti tiek pat pergalių, tačiau dėl blogesnio taškų santykio liks už burto.

Dėl itin didelio konkurencingumo, kurį matome šį sezoną, atsiranda vis daugiau kalbų, kad reikia keisti Eurolygos atkrintamųjų formatą. Idėjų yra nemažai, tačiau kol niekas nepasikeitė ir turime dabartinį formatą, pažvelkime į tai, kas šį sezoną turi daugiausiai šansų žaisti atkrintamosiose. Komandas išskaidysime į tris dalis – potencialiai 1 – 5 vietas užimančias komandas, kas gali užimti 6 – 7 vietas ir kam atiteks paskutinė vieta aštuntuke.

Vietas atkrintamosiose turinčios komandos

Nors oficialiai vietą aštuntuke turi tik Pirėjo „Olympiacos“, išskirti galima dar keturias komandas, kurios ne tik turėtų būti aštuntuke bet ir užimti pirmas penkias vietas. Praeitą savaitę prieš Kauno „Žalgirį“ laimėjusi „Olympiacos“ tapo pirmoji komanda, kuriai pavyko užsitikrinti vietą aštuntuke, tačiau darbas nėra baigtas ir potencialiai graikų klubas dar gali nukristi net iki penktos vietos.

Kitos keturios komandos, kurios matomos pirmajame penkete yra „FC Barcelona“, „Real“, „AS Monaco“ ir „Fenerbahce“. Stambulo komanda yra vienintelė iš pirmo penketo, kuriai liko sužaisti šešerias rungtynes. Šią savaitę Stambule komanda priims „Olimpia“ ir „Žalgirį“, tada lauks išvyka į Ispaniją prieš „Real“ ir „Baskonia“, tuomet namuose prieš „Anadolu Efes“ ir paskutinės rungtynės Belgrade prieš „Crvena Zvezda“. Galima tikėtis, kad „Fenerbahce“ iškovos 3-4 pergales, kas reikštų 20-21 pergalę ir 13-14 pralaimėjimų.

Šiuo metu ketvirtoje vietoje yra „AS Monaco“ su 19 pergalių ir 10 pralaimėjimų. Iš likusių penkių rungtynių trys bus žaidžiamos išvykoje – prieš „Žalgirį“, „Bayern“ ir „Anadolu Efes“. Namuose šią savaitę žaidžiama bus prieš „Valencia“, o paskutinės rungtynės namuose prieš „Partizan“. Tikėtina, kad Prancūzijos klubas iškovos dvi pergales ir tokiu atveju liktų su 21 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų. Svarbu atkreipti į tai, kad prieš „Fenerbahce“ pralaimėjo abu kartus, todėl pranašumas Stambulo pusėje.

Reguliariojo sezono lyderiai

„FC Barcelona“ komanda šiuo metu kaip ir „AS Monaco“ turi 19 pergalių ir 10 pralaimėjimų. Vis tik, likusių rungtynių tvarkaraštis neatrodo sudėtingas – „Panathinaikos“, „Partizan““, „Alba“, „Olimpia“ ir „Valencia“. Teoriškai galima sezoną užbaigti su keturiomis pergalėmis, kas reikštų 23 pergales ir 11 pralaimėjimų.

Madrido „Real“ šiuo metu turi 20 pergalių ir 9 pralaimėjimus bei užima antrą vietą. Šią savaitę „Real“ žaidžia išvykoje prieš „Virtus“, tada namuose prieš „Fenerbahce“, išvykoje prieš „Partizan“, namuose prieš „Bayern“ ir išvykoje prieš „Maccabi“. Tikėtis galima trijų pergalių, kas reikštų 23 pergales ir 11 pralaimėjimų. „FC Barcelona“ turi tarpusavio pranašumą, kas gali būti svarbiu aspektu kovojant dėl 2 vietos.

„Olympiacos“ šiuo metu su 21 pergale ir 8 pralaimėjimais Eurolygos turnyrinėje lentelėje užima pirmą vietą ir turi vieną iš lengviausių likusių tvarkaraščių. Šią savaitę laukia išvykos rungtynės prieš „Partizan“, o tada net trejos rungtynės iš keturių namie. Išvykoje bus žaidžiama prieš „Crvena Zvezda“, o namuose prieš „Asvel“, „Panathinaikos“ ir „Baskonia“. Galima tikėtis, kad bent 3 pergalės bus iškovotos ir to užtektų pirmai vietai reguliariajame sezone, kadangi tiek prieš „FC Barcelona“, tiek prieš „Real“ iškovotas tarpusavio pranašumas.

Pagal tai, kokie komandoms liko tvarkaraščiai, galima tikėtis, kad reguliaraus sezono nugalėtojais taps „Olympiacos“, antroje vietoje liks „FC Barcelona“, trečioje „Real“, ketvirtoje „Fenerbahce“, o „AS Monaco“ į atkrintamąsias žengs be namų aikštės pranašumo.

Eurolygos TOP 8  – kova dėl 6 – 7 vietų

Panašu, kad šių metų Eurolygoje aukštesnė vieta nereikš, kad atkrintamosiose galima gauti potencialiai silpnesnį varžovą. Tiek stipriausios komandos, tiek ir antroje aštuntuko pusėje esantys klubai yra labai konkurencingi. Dėl to, visas dėmesys sutelktas tiesiog vietai aštuntuke. Šiuo metu 6-7 vietas užima „Maccabi“ ir „Partizan“, tačiau viena ar net abi komandos gali nepapulti į galutinį aštuntuką.

Belgrado „Partizan“ demonstruoja fantastišką formą – 7 pergalės per paskutines devynerias rungtynes. Vis tik, „Partizan“ laukia vienas iš sunkiausių tvarkaraščių, todėl bus labai sunku ne tik išsaugoti 6 -7 vietą, bet ir patekti į aštuntuką. Šią savaitę reikės žaisti prieš „Olympiacos“, tada namuose prieš „FC Barcelona“ ir „Real“, išvykoje prieš „AS Monaco“ ir tik paskutinės rungtynės namuose prieš „Panathinaikos“ nusimato daug lengvesnės. Keturios būsimos rungtynės prieš šiuo metu keturias stipriausias Eurolygos komandas.

Jeigu ieškoti pozityvo „Partizan“ komandos situacijoje, tai net keturios Eurolygos rungtynės iš penkių bus žaidžiamos namuose. Šiuo metu „Partizan“ turi 16 pergalių ir 15 pralaimėjimų. Teoriškai galima tikėtis bent 2 pergalių ir tokiu atveju būtų iškovota 18 pergalių. Šis skaičius vietos aštuntuke negarantuoja, bet pažvelgus į tarpusavio pranašumą, gali užtekti ir 18-os pergalių. Prieš „Maccabi“ ir „Valencia“ pranašumo nėra, bet prieš „Baskonia“, „Žalgirį“ ir „Anadolu Efes“ yra, todėl gali užtekti ir dviejų pergalių, o trys ne tik garantuotų vietą aštuntuke, bet ir potencialiai 6-7 vietą.

„Maccabi“ yra gana geroje situacijoje ir turi didelius šansus sezoną užbaigti šeštoje vietoje. Pirmiausia, prieš „Partizan“ turi tarpusavio pranašumą, todėl Belgrado klubui reikės ekstra pergalės, ką pasiekti bus labai sunku. O antra, „Maccabi“ tvarkaraštis neatrodo labai sudėtingas – iš penkių rungtynių namuose bus žaidžiama tris kartus – prieš „Virtus“, „Olimpia“ ir „Real“. Išvykoje šią savaitę laukia „Asvel“, o balandžio 6 d. prieš „Žalgirį“. Tel Avivo komanda gali iškovoti mažiausiai 3 pergales, kas beveik garantuotų šeštą vietą.

Ar „Baskonia“ komandai pavyks įsitraukti į kovą dėl 6-7 vietos?

Šį sezoną „Baskonia“ yra viena iš labiausiai nustebinusių komandų ir aštunta vieta neatrodytų teisingai, turint omenyje, kad didžiąją sezono dalį ispanų klubas buvo aštuntuko viduryje. Šiuo metu „Baskonia“ turi 15 pergalių ir 14 pralaimėjimų bei kartu su „Žalgiriu“ užima 8-9 vietas. Šią savaitę „Baskonia“ klubo laukia išvyka į „Crvena Zvezda“, prieš komandą, kuri prarado visus šansus patekti į aštuntuką, bet žaisti Belgrade niekam nėra lengva.

Tada ispanų laukia lemiama trejų rungtynių serija namuose, kurios metu bus žaidžiama prieš „Fenerbahce“, „Alba“ ir „Asvel“, o paskutinės sezono rungtynės išvykoje prieš „Olympiacos“. Turint omenyje, kad prieš tiesioginį varžovą „Žalgirį“ ispanai turi tarpusavio pranašumą, jiems ir 18 rungtynių užtikrintų vietą aštuntuke. Tačiau, jeigu norima kilti aukščiau, trijų pergalių per likusias penkerias rungtynes gali neužtekti. „Partizan“ turi tarpusavio pranašumą, todėl jeigu abi komandos surinks po 18 pergalių, Belgrado klubas turėtų likti septintoje vietoje, o „Baskonia“ aštuntuoje.

Įdomi situacija gali susidaryti paskutiniame Eurolygos ture, kai žais „Baskonia“ prieš „Olympiacos“. Graikų klubas jau gali būti užsitikrinęs pirmą vietą ir jiems rungtynės nieko nebelems, tuo tarpu „Baskonia“ komandai pergalė gali lemti galimybę pakilti į septintą vietą ir potencialiai „Partizan“ nustumti į aštuntą. Žiūrint iš „Olympiacos“ pusės, graikai potencialiai gali rinktis savo būsimą varžovą atkrintamosiose, kadangi bus žaidžiama prieš aštuntą vietą.

Ar Eurolygos čempionai „Anadolu Efes“ liks be atkrintamųjų?

Praeitą savaitę „Anadolu Efes“ komandos patirtas pralaimėjimas prieš „Partizan“ labai sukomplikavo situaciją dėl patekimo į aštuntuką. Sunku patikėti, kad Eurolygos čempionai vasarą pasipildę Willu Clyburnu gali potencialiai praleisti ne tik Eurolygos „Final 4”, bet ir atkrintamąsias.

Šiuo metu Stambulo „Anadolu Efes“ turi 14 pergalių ir 15 pralaimėjimų. Likus žaisti penkerioms rungtynėms, vietą atkrintamosiose garantuotų tik visos penkios pergalės. Žaisti reikės prieš „Alba“ išvykoje, namuose prieš „Olimpia“ ir „Virtus“, išvykoje prieš „Fenerbahce“ ir namuose prieš „AS Monaco“. Jeigu pirmos trejos rungtynės prieš varžovus, kuriems rungtynės jau nieko nelemia, tai paskutinės dvejos prieš „Fenerbahce“ ir „AS Monaco“ bus tikrieji finalai.

Tačiau, komandai jau dabar skirti pirmas tris pergales prieš „Alba“, „Olimpia“ ir „Virtus“ drąsiai nereikėtų, kadangi ir pats žaidimas tikrai neprimena čempioniško krepšinio. Savaitgalį patirtas dar vienas pralaimėjimas Turkijos lygoje, o vyriausias treneris Erginas Atamas turi sveikatos problemų, dėl kurių gali praleisti artėjančias Eurolygos rungtynes.

Kokia „Anadolu Efes“ situacija, jeigu būtų patirtas vienas pralaimėjimas ir iškovotos keturios pergalės? Tokiu atveju iš viso Stambulo komanda turėtų 18 pergalių ir reikia žiūrėti į tarpusavio pranašumą. Jis yra tik prieš „Žalgirį“, tuo tarpu prieš „Valencia“, „Baskonia“ ir „Partizan“ šio pranašumo nėra. Tai reiškia, kad labai dideli šansai, jog „Anadolu Efes“ aštuntuke nepamatysime.

Ar „Žalgiris“ pateks į Eurolygos TOP 8?

Daugiausiai intrigos kelia „Žalgirio“ komandos situacija, kadangi likus penkerioms rungtynėms iki sezono pabaigos, žalgiriečiai turi šansų pratęsti sezoną atkrintamosiose. Šiuo metu „Žalgiris“ kartu su „Baskonia“ užima 8-9 vietas. Iš žemiau esančių komandų į aštuntuką pretenduoja tik „Anadolu Efes“ ir „Valencia“. Vis tik, ispanų klubas turėtų greitai atkristi, nes per paskutines penkerias rungtynes net keturis kartus reikės žaisti išvykoje – „AS Monaco“, „Crvena Zvezda“, „Žalgiris“, „FC Barcelona“ ir tik vienerios rungtynės namuose prieš „Virtus“.

Iškovoti bent tris pergales „Valencia“ komandai bus be galo sunku, todėl didelė tikimybė, kad iš žemiau esančių komandų tik „Anadolu Efes“ yra pagrindinis pretendentas į aštuntuką. Situacija susidaro tokia, kad dvi komandos („Žalgiris“ ir „Anadolu Efes“) gali potencialiai kažką išstumti iš dabartinio aštuntuko. Viršuje skaičiavome, kad „Anadolu Efes“ komandai gali neužtekti keturių pergalių iš penkių, nes turkai pranašumą turi tik prieš „Žalgirį“. Tokiu atveju lieka vienintelis „Žalgiris“, kuris gali užimti vietą aštuntuke.

„Žalgirio“ situacija nėra pavydėtina, bet ir nėra neįmanoma. Išskirti galima „„Žalgirio“ tvarkaraštį – per likusias penkerias rungtynes tris kartus reikės žaisti namuose. Ar užtektų trijų pergalių patekimui į aštuntuką? Tokiu atveju reikėtų žiūrėti į pranašumą prieš kitas komandas. Prieš „Anadolu Efes“, „Baskonia“ ir „Partizan“ pranašumo nėra, o prieš „Maccabi“ galima susikurti, jeigu bus iškovota pergalė. Vis tik, didelė tikimybė, kad „Maccabi“ turės daugiau pergalių ir pagrindiniai varžovai bus būtent „Partizan“, „Anadolu Efes“ ir „Baskonia“. Prieš visas šias komandas pranašumo nėra, tai reiškia, kad „Žalgiriui“ 18-os pergalių neužtenka.

Jeigu šią savaitę Stambule „Žalgiris“ pralaimi prieš „Fenerbahce“, reiškia, kad reikės laimėti visas likusias ketverias rungtynes. Namuose prieš „AS Monaco“, „Valencia“ ir „Maccabi“ bei paskutinėse sezono rungtynėse išvykoje prieš „Bayern“. Jeigu žiūrėtume į kiekvieną varžovą atskirai, „Valencia“ jau potencialiai gali būti praradusi šansus patekti į aštuntuką, „AS Monaco“ gali vis dar būti be Mike James, o „Maccabi“ išvykoje nežaidžia taip gerai kaip namuose. „Bayern“ komanda irgi įveikiama, kuriai rungtynės nieko nebelems, todėl viskas „Žalgirio“ rankose.

Pergalė prieš „Fenerbahce“ būtų papildomas taškas, o jeigu iš Stambulo žalgiriečiai grįžta su pralaimėjimu, tuomet laukia keturi finalai iš eilės. Patyrus bent vieną pralaimėjimą, Eurolygos atkrintamųjų durys šį sezoną liktų uždarytos.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *